Zaproszenie na webinarium na temat odnawialnych źródeł energii, które można zastosować w rolnictwie

13 października, 2020 mateusz Comments Off

Do Polskiej Izby Mleka wpłynęło zaproszenie z Ambasady Królestwa Niderlandów na webinarium na temat odnawialnych źródeł energii, które można zastosować w rolnictwie.

Webinar odbędzie się 15 października o 14:00.

Ponieważ problemy energetyczne w produkcji rolnej mają charakter uniwersalny, warto przyjrzeć się rozwiązaniom już zastosowanym u innych.

Rolnictwo, które ma wielkie zapotrzebowanie energetyczne by móc produkować żywność na rynek samo ponosi skutki zmian klimatycznych. Zanieczyszczenia zubażają wartość płodów rolnych, zmniejszają ich plony. Powstrzymanie produkcji gazów cieplarnianych stało się globalnym wyzwaniem, także dla rolnictwa. Możliwości ich ograniczania na terenach rolniczych są spore, również w Polsce.

Kierunek, który wyznaczyła w ostatnich latach Unia Europejska jest bardzo jasny i ukierunkowany na działania prowadzące do neutralności klimatycznej. Tym samym pewne jest, że inicjatywny mające na celu poprawę klimatu oraz rozwój infrastruktury OZE będzie (już jest!) najpierw wspierany, ale w dłuższej perspektywie prawdopodobnie stanie się nową rzeczywistością. Przy jednoczesnym wycofywaniu paliw kopalnych. Ze względu na ten trend ceny prądu już znacząco wzrosły, co bezpośrednio przekłada się na zwiększone koszty produkcji rolnej.

Webinar będzie prowadzony jednocześnie po polsku i po angielsku.

Dodatkowo, już po zakończeniu webinaru, wszyscy uczestnicy otrzymają pisemny skrót z treściami przekazanymi podczas webinaru.

Szczegółowy program webinaru oraz link do rejestracji można znaleźć tutaj:

https://circularweek.org/online/webinar-energia-w-produkcji-zwierzecej/

i tutaj:

https://www.agroberichtenbuitenland.nl/actueel/nieuws/2020/10/08/webinar-energy-in-agriculture