PIERWSZY CERTYFIKAT „Bez GMO”  WRĘCZONY!

29 maja, 2019 mateusz Comments Off

Z dumą informujemy, że pierwszy zakład mleczarski pomyślnie przeszedł proces certyfikacji „Bez GMO”, a w dniu wczorajszym tj. 28 maja 2019 r. mieliśmy przyjemność wręczyć certyfikat „Bez GMO” Prezesowi Okręgowej Spółdzielni Mleczarskiej w Piątnicy – Panu Zbigniewowi Kalinowskiemu.

 „Bez GMO” to pierwszy tego typu standard jakościowy dedykowany mleczarstwu. Jego istotą jest ujednolicenie wymagań i potwierdzenie prawidłowości wdrożenia całego systemu w danej firmie. Co gwarantuje, że mleko oznaczone certyfikatem „Bez GMO” zostało wyprodukowane z mleka pochodzącego od krów karmionych paszą nie zawierającą GMO oraz wykluczono możliwość krzyżowego skażenia GMO na każdym etapie produkcji.

Prezes OSM Piątnica jako członek Zarządu Polskiej Izby Mleka i jeden z inicjatorów powstania systemu certyfikacji „Bez GMO”,  jako pierwszy zgłosił chęć certyfikacji  OSM Piątnicy według standardu PIM „Bez GMO”.

„OSM Piątnica jako pierwsza polska spółdzielnia mleczarska wdrożyła program żywienia krów paszami wolnymi od GMO. Wiązało się to z koniecznością wprowadzenia istotnych zmian w funkcjonowaniu naszych dostawców, ale również w organizacji pracy naszych służb surowcowych. Czas pokazał, że podjęliśmy słuszną decyzję, wychodząc naprzeciw oczekiwaniom konsumentów. Wkrótce i inni czołowi producenci nabiału zaczęli wdrażać podobne programy- mówi Zbigniew Kalinowski Prezes OSM Piątnica.”

 

Wszystkie firmy zainteresowane certyfikatem „Bez GMO” zapraszamy do kontaktu.

www.nongmo.izbamleka.pl

 

Źródło: Polska Izba Mleka