Lista grup zawodowych uprawnionych do korzystania z hoteli rozszerzona

15 stycznia, 2021 mateusz Comments Off

W dniu 14.01.2021 późnym wieczorem opublikowane zostało Rozporządzenie Rady Ministrów przedłużające aktualne obostrzenia epidemiczne do 31 stycznia. Po licznych interwencjach Dyrektor Biura Polskiej Izby Mleka, Agnieszki Maliszewskiej osoby świadczące usługi przeglądu, konserwacji lub naprawy maszyn i urządzeń wykorzystywanych w zakładach przetwórstwa artykułów rolno-spożywczych, w związku z wykonywaniem, poza miejscem stałego zamieszkania, zadań zawodowych lub działalności gospodarczej związanej z tymi usługami mogą korzystać z hoteli.

Cieszę, się, iż nasz wniosek został przyjęty.  Włączenie serwisantów do grona osób mogących korzystać z hoteli to bardzo ważna sprawa, gdyż utrzymanie ciągłości pracy linii produkcyjnych w mleczarstwie ma kluczowe znaczenie. – mówi Agnieszka Maliszewska, dyrektor Polskiej Izby Mleka, pierwsza wiceprezydent COGECA.

Przypominamy, iż Agnieszka Maliszewska 28 grudnia 2020 r., skierowała pismo do Prezesa Rady Ministrów zawierające wniosek o włączenie do grona osób mogących korzystać ze służbowego pobytu w hotelach, osób pracujących w serwisie maszyn i urządzeń przetwórstwa rolno-spożywczego, ze szczególnym uwzględnieniem sektora mleczarskiego.

Zgodnie z nowelizacją rozporządzenia lista została poszerzona również o inne grupy osób m.in. o pracowników Europejskiej Agencji Straży Granicznej i Przybrzeżnej czy osoby uczestniczące w konkursie na aplikację sędziowską i prokuratorską.