Kolejna konferencja z cyklu Fakty i mity o mleku już za nami

23 maja, 2022 mateusz Comments Off

Dnia 20 maja w odbyła się druga konferencja z cyklu Fakty i Mity o mleku w ramach projektu finansowanego z Funduszu Promocji Mleka. Tym razem wydarzenie odbyło się w stolicy  mlecznego regionu – Białymstoku. Udział w konferencji wzięli nauczyciele i uczniowie szkół gastronomicznych a także wykładowcy akademiccy oraz osoby, którym zależało na poszerzeniu swojej wiedzy na temat roli mleka w prawidłowej diecie. Konferencja cieszyła się dużym zainteresowaniem czego dowodem była ponad 100-osobowa frekwencja.

 

Dr Irena Białokoz-Kalinowska zaprezentowała najnowsze fakty ze świata nauki nt. wpływu nabiału i mleka na zdrowie człowieka. Obaliła też internetowe mity – fake newsy – na ten temat. Prezentację z zainteresowaniem obejrzeli wszyscy obecni i była ona zaczątkiem ciekawej dyskusji.

 

Po części teoretycznej, uzupełniającej wiedzę na temat nabiału przygotowano część praktyczną, którą stanowił  pokaz kulinarny prowadzony przez dietetyka i szefa kuchni Artura Wesołego. Była to świetna okazja do przyjrzenia się sposobom wykonania kreatywnych przepisów z wykorzystaniem nabiału jako podstawy do dania śniadaniowego, lunchowego i deseru. Uczestnicy chętnie zaangażowali się w przygotowania potraw. Szef kuchni podzielił się także w trakcie pokazu kilkoma tajemnicami kulinarnymi. Zebrani mogli też spróbować nowatorskich mlecznych dań. Uczestnicy wyszli z nową porcją wiedzy i smakowitych, nabiałowych inspiracji. Dziękujemy serdecznie wszystkim gościom!

 

Projekt „Fakty i mity o mleku” jest sfinansowany z Funduszu Promocji Mleka