I Festiwal Polskiej Żywności Wysokiej Jakości #KUPUJŚWIADOMIE

26 czerwca, 2023 mateusz Comments Off

Na Stadionie Narodowym w Warszawie w dniach 24-25 czerwca odbywał się I Festiwal Polskiej Żywności Wysokiej Jakości organizowany przez Krajowy Ośrodek Wsparcia Rolnictwa.

Wydarzenie otworzyli Rafał Romanowski – Poseł na Sejm RP, Sekretarz Stanu w Ministerstwo Rolnictwa i Rozwoju Wsi i Marcin Wroński Zastępca Dyrektora Generalnego Krajowy Ośrodek Wsparcia Rolnictwa. Następnie miała miejsce konferencja prasowa.

Uczestnicy wydarzenia mieli możliwość degustacji i zakupu polskich produktów. Wśród ponad 100 stoisk regionalnych producentów żywności z całej Polski znaleźli się również członkowie Polskiej Izby Mleka – LAZUR, OSM Łowicz oraz Spółdzielcza Mleczarnia Spomlek.

W niedzielę 25 czerwca miały miejsce 3 panele dyskusyjne:

– #StopDezinformacjiŻywnościowej w której brali udział Robert Telus – Minister Rolnictwa i Rozwoju Wsi, Marcin Wroński – Zastępca Dyrektora Generalnego Krajowego Ośrodka Wsparcia Rolnictwa, Jerzy Wierzbicki – Prezes Polskiego Zrzeszenia Producentów Bydła Mięsnego oraz Jolanta Ciechomska – Kierownik ds. systemu QAFP, Unia Producentów i Pracodawców Przemysłu Mięsnego.

– PRODUKT POLSKI w której uczestniczyli Krzysztof Ciecióra – Podsekretarz Stanu w Ministerstwo Rolnictwa i Rozwoju Wsi, Małgorzata Gośniowska-Kola – Zastępca Dyrektora Generalnego Krajowego Ośrodka Wsparcia Rolnictwa, Paweł Podstawka – Prezes Krajowej Federacji Hodowców Drobiu i Producentów Jaj oraz Czesław Meus  – Przewodniczący Komisji Rewizyjnej Stowarzyszenie „Polska Ekologia”.

– BEZPIECZEŃSTWO ŻYWNOŚCIOWE z udziałem Rafała Romanowskiego – Posła na Sejm RP, Sekretarza Stanu w Ministerstwie Rolnictwa i Rozwoju Wsi, Małgorzaty Gośniowska-Kola – Zastępcy Dyrektora Generalnego Krajowego Ośrodka Wsparcia Rolnictwa, Andrzeja Gantnera – Dyrektora Generalnego Polskiej Federacji Producentów Żywności oraz Agnieszki Maliszewskiej – Dyrektor Biura Polska Izba Mleka.