Forum Biznesowe w Ho Chi Minh

14 lipca, 2022 mateusz Comments Off

Trwa Misja Wysokiego Szczebla Europejskiego Komisarza do spraw Rolnictwa Janusza Wojciechowskiego w Wietnamie i Singapurze. W delegacji bierze udział Agnieszka Maliszewska, Dyrektor Polskiej Izby Mleka, Pierwsza Wiceprzewodnicząca COGECA.

Kolejnym z punktów Misji Wysokiego Szczebla było Forum Biznesowe w Ho Chi Minh które otworzył Europejski Komisarz Janusz Wojciechowski oraz Wiceprzewodniczący Wietnamskiej Izby Handlowo-Przemysłowej Vo Tan Thanh. W ramach wydarzenia odbyły się spotkania z przedstawicielami wietnamskiej branży mleka, managerami sklepów wielkopowierzchniowych i importerami, którzy już współpracują z polskimi firmami. Ze względu na dobre prognozy rynkowe, w tym wzrost zainteresowania produktami mlecznymi wśród Wietnamczyków, rozwinęła się struktura logistyczna. W związku z tym rynek wietnamski stał się chłonny i otworzył na pozostałe kraje, m.in. Malezję oraz Indonezję.

Obecnie dużym zainteresowaniem cieszą się sery mozzarella, śmietany, jogurty, a także mleka w proszku. W przypadku serów – krajami, z których najwięcej importują są Włochy oraz Irlandia. Wśród produktów mlecznych, po które sięga wietnamskie społeczeństwo są produkty europejskie, w tym organiczne i nonGMO. Z obserwacji rynku wynika, że firmy odnoszące sukcesy posiadają swoich lokalnych przedstawicieli, a także przeznaczają znaczne środki na działania promocyjne, w tym na współpracę z influenecerami – zwiększając popularność marki wśród młodych konsumentów.

W ramach Misji Wysokiego Szczebla reprezentanci europejskiego sektora mleczarskiego, w tym Agnieszka Maliszewska Dyrektor Polskiej Izby Mleka, uczestniczyli w spotkaniach B2B z przedstawicielami wietnamskich firm mlecznych, a także z ekspertami rynku. Podjęte działania mają na celu zwiększenie świadomości konsumentów i eksportu wysokiej jakości produktów mlecznych na rynki azjatyckie.