Dyrektor PIM na spotkaniu w Ambasadzie Nowej Zelandii

26 listopada, 2019 mateusz Comments Off

Wczoraj (25.11.19) odbyło się spotkanie w Ambasadzie Nowej Zelandii w Polsce z udziałem przedstawicieli rządu Nowej Zelandii Panem Mike’m Petersenem oraz jego następczynią na funkcji specjalnego wysłannika ds. handlu produktami rolniczymi Panią Mel Poulton z udziałem Pani Ambasador NZ w Polsce Mary Thurston.

Spotkanie dotyczyło sektora mleczarskiego, zarówno w Polsce jak i w Nowej Zelandii. Było okazją do zapoznania się z planami obu krajów oraz wymianą poglądów w zakresie mleczarstwa.

Mike Peterson podziękowała do dotychczasową kilkuletnią współpracę z Panią Agnieszką Maliszewską oraz zapewniał, że Pani Mel Poulton jest otwarta na kontynuowanie dotychczasowych dobrych relacji między naszymi krajami i sektorami.

– To niezwykle ważne, żebyśmy wzajemnie się wspierali i wymieniali poglądy – mówi Agnieszka Maliszewska Dyrektor PIM. – Również ze względu na charakter spółdzielczy  naszego i nowozelandzkiego mleczarstwa możliwa jest współpraca i cenne jest dla naszych rolników doświadczenie spółdzielców jako zarządców Fonterry, ale również ich obowiązki jako właścicieli spółdzielni. Dlatego warto i trzeba rozmawiać, słuchać się wzajemnie i uczyć się od siebie.