Ta strona korzysta z ciasteczek, aby zapewnić Ci najlepszą możliwą obsługę. Informacje o ciasteczkach są przechowywane w przeglądarce i wykonują funkcje takie jak rozpoznawanie Cię po powrocie na naszą stronę internetową i pomaganie naszemu zespołowi w zrozumieniu, które sekcje witryny są dla Ciebie najbardziej interesujące i przydatne.
Czy wiesz czym jest dobrostan zwierząt?
Europejski Zielony Ład stanowi wyzwanie zarówno dla producentów jak i przetwórców mleka. Regulacje w nim zawarte obejmują kwestie takie jak naturalne biologiczne funkcjonowanie zwierzęcia i jego stan emocjonalny oraz jego zdolność do wyrażania pewnych standardowych zachowań.
Wynikająca z założeń Zielonego Ładu poprawa dobrostanu zwierząt to wyzwanie, z którym w najbliższym czasie będą się mierzyć europejscy rolnicy. Jak sprostać wymaganiom? Polska Izba Mleka wychodząc naprzeciw oczekiwaniom społeczeństwa opracowała katalog wymagań dotyczący dobrostanu zwierząt, który ma na celu zdefiniowanie wymagań oraz stworzenie jednolitego systemu oceny dobrostanu zwierząt. Opracowany przez PIM system pozwoli rolnikom nie tylko na zapewnienie wymaganego przepisami minimum, ale na podniesienie standardu hodowli zwierząt. Sprostanie wymaganiom dotyczącym dobrostanu zwierząt pomoże branży mleczarskiej oraz rolnikom na zwiększenie konkurencyjności na rynku poprzez dobre skojarzenia nie tylko z wysokiej jakości i bezpiecznymi produktami, ale także standaryzowanym pozyskiwaniem surowca od dobrze traktowanych zwierząt hodowlanych.
Społeczeństwo w coraz większym stopniu zwraca uwagę na zapewnienie dobrostanu zwierząt, który opiera się za zasadzie pięciu wolności zwierząt.
Zgodnie z zasadą „pięciu wolności” dobrostan zwierzęcia jest zapewniony, gdy spełnionych jest pięć następujących warunków (FAWC, 1992; 1993):
Kampania pt. Program dobrostan + sfinansowana z Funduszu Promocji Mleka i realizowana przez Polską Izbę Mleka
Wyszukiwarka