Członkowie PIM na targach SIAL PARIS 2022

3 czerwca, 2022 mateusz Comments Off

Polska Izba Mleka aktywnie działa na rzecz rozwoju eksportu polskich produktów mleczarskich do krajów Unii Europejskiej oraz krajów trzecich, m.in. poprzez organizację stoisk na targach.

Już w październiku 2022r., po dłuższej przerwie spowodowanej pandemią COVID-19 będziemy mogli spotkać przedstawicieli polskiego sektora mleczarskiego na targach SIAL Paris 2022. W tym roku w wydarzeniu będą uczestniczyć SOT, Spółdzielcza Mleczarnia Spomlek, Okręgowa Spółdzielnia Mleczarska w Piątnicy, Okręgowa Spółdzielnia Mleczarska w Łowiczu, Alima Bis, Bartex, Grupa Mlekovita, Poland Food.
Już teraz Polska Izba Mleka, dzięki środkom z Funduszu Promocji Mleka prowadzi aktywne działania dotyczące organizacji uczestnictwa przedstawicieli branży w targach, m.in. trwają prace nad zabudową wspólnego stoiska.

Udział w targach jest jedną z najważniejszych form promocji i wsparcia eksportu, dlatego też ważnym elementem strategii wydatkowania środków z Funduszu Promocji Mleka był i w dalszym ciągu jest udział w wystawach i targach.