Hejt na rolników. Maliszewska: będziemy wspierać działania, które zaczęła administracja

4 maja, 2020 mateusz Comments Off

Hejt na rolników oraz ministra Jana Krzysztofa Ardanowskiego, jaki wylał się ostatnio w przestrzeni medialnej, to pokłosie zaproponowania – w odpowiedzi na postulaty branży i informacjach o nagminnych i bezpodstawnych działaniach organizacji pseudoekologicznych – wprowadzenia zmian w ustawie o ochronie zwierząt. Do sprawy hejtu na rolników i ataku na sektor mleczarski odniosła się podczas ostatniej wideokonferencji Dyrektor Polskiej Izby Mleka Agnieszka Maliszewska.

Hejt na rolników – potrzeba wideokonferencji

Agnieszka Maliszewska swoje wystąpienie rozpoczęła od podziękowania za wszystkie zorganizowane do tej pory przez Instytut Gospodarki Rolnej wideokonferencje pt. „Rolnictwo w czasie kryzysu”. Dyrektor Polskiej Izby Mleka dodała, że takie spotkania z organizacjami branżowymi skłaniają do dyskusji i są przedstawiane jako wzór w innych krajach.

One wnoszą bardzo dużo, ponieważ my, do tej pory nie mieliśmy okazji, żeby bezpośrednio, w takim gronie jak tutaj jesteśmy, przekazać tych wszystkich informacji. I nie ma co ukrywać, po prostu pozałatwiać interesy naszych branż, poprzez te wideokonferencje, więc fajnie, że one są. Dzięki za pomysł. I każdemu, kto mówi, że są zupełnie niepotrzebne, chcę powiedzieć, że owszem, branży mleczarskiej są niezwykle potrzebne – podkreśliła Agnieszka Maliszewska.

Hejt na rolników w sektorze mleczarskim

Dyrektor Polskiej Izby Mleka odniosła się także do kwestii hejtu na rolników, o którym mówił podczas swojego wystąpienia minister rolnictwa Jan Krzysztof Ardanowski.

Chyba wszyscy jak tutaj jesteśmy, na tej wideokonferencji, mamy podobną sytuację. No, ale trudno, tak jest, takie wybraliśmy nasze drogi zawodowe i będziemy musieli sobie z tym wszystkim jakoś radzić. Co nie hejt na rolnikow wideokonferencjaznaczy, że musimy się na to godzić, a nawet nie będziemy się na to godzić i będziemy starali się robić wszystko, żeby wspierać takie działania, jakie administracja w tym kierunku zaczęła, bo żadne hejtowanie rolnika, żadne hejtowanie tych, którzy ciężko pracują – większość z tych ludzi, którzy to robią, nie mają zielonego pojęcia, jak wygląda praca w gospodarstwie – nie są dobre, ani nie mają tak naprawdę, żadnych pozytywnych aspektów. My jako branża mleczarska dodatkowo jeszcze, z racji publikacji tych list, przez Pana Ministra mamy też bęcki dodatkowe, bo nie ukrywam, że również na polskie spółdzielnie, na polskie firmy mleczarskie również spadła fala hejtu. Staram się w jakimś stopniu zrozumieć intencje Pana Ministra, aczkolwiek nie muszę się z tymi intencjami zgadzać. I tutaj stoję po stronie branży mleczarskiej. Jeżeli już takie listy będą publikowane, to apeluję o to, żeby też pokazać, jak duży jest eksport w tym wszystkim, bo jest to kompletnie nieporównywalna skala, a eksportujemy bardzo dużo – zwróciła uwagę Agnieszka Maliszewska.

Źródło: https://swiatrolnika.info/hejt-na-rolnikow-maliszewska