Zaproszenie z Ministerstwa Rozwoju : Bezpłatne szkolenie z zakresu zamówień dla baz USA w Polsce i organizacji międzynarodowych

7 października, 2020 mateusz Comments Off

Ministerstwa Rozwoju oraz Urzędu Marszałkowskiego Województwa Wielkopolskiego przekazało zaproszenie na bezpłatne szkolenie z zakresu zamówień publicznych dla baz USA w Polsce i organizacji międzynarodowych, które odbędzie się w dn. 15.10.2020 r. Informacje na temat rejestracji i udziału znajdą Państwo w poniższym zaproszeniu.

Zaproszenie

W dniu 15 października 2020 roku w Poznaniu odbędzie się bezpłatne szkolenie organizowane przez Ministerstwo Rozwoju oraz Urząd Marszałkowski Województwa Wielkopolskiego z zakresu zamówień publicznych dla armii amerykańskiej oraz dla organizacji międzynarodowych.

Szkolenie odbędzie się w godzinach 9:30 – 13:30 na Międzynarodowych Targach Poznańskich.

Podczas szkolenia zostaną przedstawione informacje na temat najczęstszych kategorii towarów i usług zamawianych przez amerykańskie bazy wojskowe (czyli wszystkie możliwe towary i usługi m.in. przyrządy biurowe, urządzenia gospodarstwa domowego, sprzęt rolniczy, wojskowy, sportowy, usługi krawieckie, samochodowe, muzyczne, gastronomiczne i wiele innych), a także zostaną wyjaśnione procedury zamówień publicznych dla armii amerykańskiej. Szkolenie poprowadzi firma Poland-U.S Operations, specjalizująca się w relacjach polsko-amerykańskich w dziedzinie obronności. W szkoleniu weźmie również udział przedstawiciel US Army Corps of Engineers, Europe District w Poznaniu, który wyjaśni kryteria wyboru wykonawcy przez rząd amerykański, a także przedstawiciele firm Miller Canfield (wyjaśnienie kwestii prawnych), Rekord Hale Namiotowe (wyjaśnienie poprawnego sporządzenia oferty lub/i dokumentacji przetargowej), Pol-Mare (nakreślenie współpracy USA z MŚP), czy Eiffage (wyjaśnienie wymagań głównego wykonawcy odnośnie lokalnych przedsiębiorców).

Dodatkowo w szkoleniu weźmie udział firma Polityka Insight, która przedstawi korzyści ze współpracy z organizacjami międzynarodowymi na podstawie stworzonego na zamówienie Ministerstwa Rozwoju  raportu, pt. „Jak ubiegać się o zamówienia publiczne organizacji międzynarodowych? 15 historii sukcesu polskich firm.”

Podczas szkolenia zaplanowana jest przerwa kawowa, a po zakończeniu szkolenia lunch.

Wszystkie informacje dostępne są na stronie: https://www.gov.pl/web/rozwoj/zaproszenie-na-szkolenie

Rejestracji należy dokonać do dnia 12 października (poniedziałek),
zgodnie z wytycznymi ze strony UMWW: http://iw.org.pl/bezplatne-szkolenie-dla-przedsiebiorcow-dotyczace-wspolpracy-z-jednostkami-wojskowymi-usa-w-polsce/

Szkolenie to jest wyjątkową okazją do zdobycia praktycznej wiedzy o tym w jaki sposób można stać się dostawcą baz amerykańskich i organizacji międzynarodowych!

Liczymy na Państwa obecność!

Jednocześnie zgodnie z informacjami przekazanymi przez Ministerstwo Rozwoju :

  • Nie przewidziano transmisji szkolenia w formie online.
  • Liczba miejsc na tym szkoleniu jest ograniczona oraz będzie się ono odbywało z zachowaniem wszystkich restrykcji sanitarnych.
  • Zapisać się na to szkolenie, może wyłącznie jeden reprezentant firmy.
  • Nie ma możliwości przyjścia na szkolenie bez zapisu.

Osoby uczestniczące w szkoleniu proszone są również o wypełnienie oświadczenia COVID oraz o przyjście w maseczce.