Zaproszenie do uczestnictwa w misji handlowej PAIH do Kiszyniowa

20 marca, 2023 mateusz Comments Off

W imieniu Centrum Eksportu PAIH zapraszamy członków Polskiej Izby Mleka do uczestnictwa w misji handlowej Polskiej Agencji Inwestycji i Handlu do Kiszyniowa. Wydarzenie jest organizowane we współpracy z Ambasadą RP w Kiszyniowie oraz przy wsparciu Invest Moldova Agency oraz Centrum Rozwoju i Przedsiębiorczości Polska-Mołdawia. Ponadto, prawdopodobnie misja zostanie uroczyście otwarta przez premierów Republiki Mołdawii, Dorina Receana, oraz Rzeczypospolitej Polskiej, Mateusza Morawieckiego.

Celem jest zgromadzenie potencjalnych partnerów z administracji i biznesu w sektorach infrastruktury kolejowej i drogowej, szeroko rozumianej produkcji i dystrybucji produktów odzwierzęcych w tym –zwłaszcza nabiału, jak i chowu bydła, oraz energetyki w sektorze publicznym.

Wydarzenie będzie miało miejsce 5 kwietnia 2023 r. w Centrum Rozwoju i Przedsiębiorczości Polska-Mołdawia, znajdującego się przy ul. Meșterul Manole12/2 w Kiszyniowie.

Po stronie uczestników leży zakup biletów lotniczych, zakwaterowania i ubezpieczenia.

Uczestnicy z Polski poszukujący pomocy w zakwaterowaniu prosimy o kontakt z Oksaną Satirovici z Centrum Rozwoju i Przedsiębiorczości Polska-Mołdawia: o.satirovici@cdamp.md (Pani Oksana biegle posługuje się językiem polskim).

WAŻNE: Przy wjeździe do Republiki Mołdawii wymagany jest paszport lub biometryczny dowód osobisty. Zniesiono restrykcje związane z COVID-19 – nie jest wymagany certyfikat szczepień czy testy w kierunku SARS-CoV-2.

Z powodów wielu zapytań dotyczących bezpieczeństwa w Republice Mołdawii prosimy o zapoznanie się z filmem autorstwa Ośrodka Studiów Wschodnich, w którym przedstawiona jest aktualna sytuacja w państwie. Ponadto, dla podmiotów deklarujących uczestnictwo w misji handlowej i zainteresowanych stanem bezpieczeństwa, jak i współfinansowaniem inwestycji w Mołdawii, planujemy zorganizować spotkanie z przedstawicielem Ambasady RP w Kiszyniowie, Kamilem Całusem z OSW oraz przedstawicielami BGK i KUKE na tydzień przed planowaną podróżą.

Podmioty zainteresowane uczestnictwem w misji proszone są o zarejestrowanie się na wydarzenie poprzez formularz rejestracyjny zamieszczony na stronie internetowej Polskiej Agencji Inwestycji i Handlu S.A.

W przypadku chęci otrzymania szczegółowych informacji proszę o kontakt z Karoliną Myszka-Wilanowską (karolina.myszka@paih.gov.pl) lub Grzegorzem Gałczyńskim (grzegorz.galczynski@paih.gov.pl).

Zapraszamy do uczestnictwa w misji.