Ta strona korzysta z ciasteczek, aby zapewnić Ci najlepszą możliwą obsługę. Informacje o ciasteczkach są przechowywane w przeglądarce i wykonują funkcje takie jak rozpoznawanie Cię po powrocie na naszą stronę internetową i pomaganie naszemu zespołowi w zrozumieniu, które sekcje witryny są dla Ciebie najbardziej interesujące i przydatne.
Wystartował Agro Woman Mentoring 2024
15 kwietnia br. odbyło się spotkanie inaugurujące program Agro Woman Mentoring 2024. Celem programu jest wsparcie rozwoju zawodowego kobiet z sektora rolno-spożywczego, w szczególności zajmujących się uprawą, hodowlą lub przetwórstwem żywności, jak również stworzenie przestrzeni do dyskusji na temat innowacji, zarządzania, roli zrównoważonego rozwoju, a także wyzwań przyszłości. Organizatorem Programu jest Polskie Stowarzyszenie Zrównoważonego Rolnictwa i Żywności. Program skierowany jest do mieszkających na wsi kobiet, które samodzielnie lub wspólnie prowadzą działalność biznesową związaną z produkcją lub przetwórstwem żywności. Prowadzona działalność rolnicza powinna mieć pozytywny wpływ na środowisko i klimat, w co najmniej jednym z trzech obszarów: ochronie zasobów wodnych, przeciwdziałaniu zanieczyszczeniu powietrza, ochronie gleby np. poprzez stosowanie praktyk regeneratywnych. Program potrwa 6 miesięcy. Jego zakończenie planowane jest na 15 października br. wieńczącą przedsięwzięcie konferencją podsumowującą w Warszawie z udziałem Mentee, Mentorek, Mentorów, Rady Programowej oraz Partnerów i Patronów Programu.
W tej edycji programu przewidziano 16 miejsc dla kobiet, po jednym dla każdego województwa. W ramach Programu istnieje możliwość realizacji spotkań mentorskich zarówno stacjonarnie jak i w formule online, co może być zachętą dla kobiet, które nie mogłyby wziąć udziału w spotkaniach stacjonarnych. Mentorkami i Mentorami w programie są przedstawiciele największych i najnowocześniejszych firm rolno-spożywczych w Polsce oraz eksperci branżowi.
Mam przyjemność być jedną z Mentorek w programie Agro Woman Mentoring 2024. Cieszę się, mogę być częścią tej inicjatywy. Wspólnie chcemy wspierać i promować rolę kobiet tak, aby kariera w rolnictwie była dla nich atrakcyjna, dawała satysfakcję, możliwość realizacji własnych ambicji i przynosiła odpowiednie dla ich kompetencji i zaangażowania efekty ekonomiczne – powiedziała Agnieszka Maliszewska Dyrektor Polskiej Izby Mleka oraz Pierwsza Wiceprezydent COGECA.
Wyszukiwarka