Wiadomości z USA

14 czerwca, 2019 mateusz Comments Off

Tajne nagrania ujawniają nadużycia w stosunku do cieląt w należącym do Coca-Coli gospodarstwie mlecznym.

Amerykańska atrakcja turystyczna Fair Oaks Farms Dairy Adventure oskarżona o łamanie praw zwierząt.

Tajne nagrania, pokazujące jak młode cielęta mleczne są kopane, gwałtownie rzucane i cierpią z powodu gorąca w amerykańskiej farmie znanej jako „Disneyland turystyki rolniczej”, zostały opublikowane w tym tygodniu.

„Widać, że cielęta z trudem próbują oddychać, a ich cierpienie jest widoczne kiedy zajrzy się do ich baraków”, wynika z raportu Animal Recovery Mission (ARM), prowadzącego kampanię. „Latem, gdy temperatury sięgają nawet 110°F [43°C], odwodnienie i niedożywienie są możliwymi czynnikami prowadzącymi do cierpienia cieląt i powolnego umierania w Fair Oaks Farms.”

Każdego roku ponad 600 000 turystów odwiedza Fair Oaks Farms Dairy Adventure, farmę mleczną liczącą 15 000 krów, znajdującą się kilka godzin na południe od Chicago, Illinois. Gospodarstwo z muzeum, restauracją i hotelem – uznane w tym roku za „Disneyland turystyki agroturystycznej” przez Food & Wine – sprzedaje wizję beztroskiego życia na wsi: „To miejsce, gdzie rodziny mogą oglądać pastwiska usiane bydłem mlecznym” i „obserwować, jak rodzi się prosiaczek ”, zanim „dopełnią ten idylliczny wiejski dzień gałką lodów lub kotletem z restauracji Fair Oaks Farms ”.

Więcej informacji na ten temat w 24 wydaniu Tygodniowego Insidera.

źródło: Tłumaczenie Polskiej Izby Mleka w ramach zadania pn. „Tłumaczenia na potrzeby branży mleczarskiej” sfinansowane z Funduszu Promocji Mleka