Webinarium pt. „Singapur – możliwości eksportowe dla rynku mleczarskiego”

31 sierpnia, 2022 mateusz Comments Off

W dniu dzisiejszym, tj. 31 sierpnia 2022 roku odbyło się webinarium pt. „Singapur – możliwości eksportowe dla rynku mleczarskiego” – zorganizowane przez Agnieszkę Maliszewską, Dyrektor Biura Polskiej Izby Mleka, w którym wzięły udział: Maja Justyna – Kierownik ds. rozwoju biznesu w Zagranicznym Biurze Handlowym Polskiej Agencji Inwestycji i Handlu w Singapurze oraz Joanna Szwaja-Jacuta – właścicielka i założycielka Sedno Trading Pte Ltd, firmy wprowadzającej polskie produkty na singapurski rynek.

Singapur importuje ok. 90% żywności, wielkość importu w 2011 roku wynosiła 1046,27 mln SGD. Głównymi dostawcami są: Malezja, Tajwan, Chiny, USA, Korea. Import żywności z Polski wynosi około 782 tys. USD, w tym głównie jaja, mrożony drób, wieprzowina, ryby, warzywa, owoce. Singapurscy konsumenci głównie stawiają na produkty premium oraz produkty bogate w składniki odżywcze.

Podczas spotkania skierowanego do firm branży mleczarskiej Kierownik ds. rozwoju biznesu w Zagranicznym Biurze Handlowym Polskiej Agencji Inwestycji i Handlu w Singapurze – Maja Justyna, mówiła o głównych cechach i charakterystyce rynku singapurskiego oraz o szansach i barierach rynkowych.  Joanna Szwaja-Jacuta – właścicielka  i założycielka Sedno Trading Pte Ltd, dzięki swojemu doświadczeniu omówiła praktyczną stronę wprowadzania produktów na rynek w Singapurze, jego promocję oraz kwestie dotyczące transportu.

Webinar był kontynuacją rozmów Agnieszki Maliszewskiej, Dyrektor Biura Polskiej Izby Mleka, w sprawie polskiego eksportu do Singapuru, które zostały zapoczątkowane podczas Misji Wysokiego Szczebla do Singapuru i Wietnamu z Europejskim Komisarzem do spraw Rolnictwa Januszem Wojciechowskim w lipcu tego roku. Misja była doskonałą okazją do promowania europejskich produktów mleczarskich. Pokazała również otwartość przedsiębiorców rynku azjatyckiego na kontakty i rozwijanie współpracy z europejskimi producentami branży mleczarskiej.

Tych z Państwa, którzy są zainteresowani wprowadzeniem produktów mleczarskich na rynek singapurski zachęcamy do kontaktu!