Webinarium i rozmowy b2b – Filipiny – badanie zainteresowania

1 marca, 2021 mateusz Comments Off

Do Biura Polskiej Izby Mleka wpłynęła informacja od Krajowego Ośrodka Wsparcia Rolnictwa, w związku z panującą pandemią COVID-19 i ograniczeniami dotyczącymi udziału w targach/ misjach handlowych i bezpośredniego nawiązywania kontaktów z potencjalnymi kontrahentami, Krajowy Ośrodek Rolnictwa stara się zaproponować Państwu jak najwięcej możliwości nawiązywania kontaktów poprzez zorganizowane spotkania b2b w formie online.

Razem z PAIH rozważamy zorganizowanie bezpłatnego  webinarium rynkowego dot. Filipin wraz z wirtualnymi rozmowami B2B. W przypadku Państwa zainteresowania udziałem w takim wydarzeniu, prosimy o krótkie potwierdzenie  zwrotnym mailem. Pozwoli nam to zaplanować dalsze działania i w przypadku odpowiedniej liczby chętnych przeprowadzić nabór firm polskich i filipińskich.

Filipiny pozostają importerem netto żywności; popyt napędzany jest przez rosnącą klasę średnią i dużą, młodą populację. Filipińczycy postrzegają zagraniczne produkty żywnościowe i napoje za bezpieczne, pewne i dobrej jakości, a 20 proc. populacji /20 mln osób/ tego kraju osiąga wystarczający dochód, aby kupować importowaną żywność i napoje. Filipiny są najszybciej się rozwijającym krajem w strefie ASEAN (Stowarzyszenie Narodów Azji Południowo-Wschodniej) i przed pandemią filipiński rynek żywności rocznie zwiększał się o 15-20 proc. Ponadto, motorem wzrostu jest także rozwijająca się branża hotelarska oraz turystyczna.

Produkty z dużym potencjałem na rynku filipińskim:

  1. mleko i serwatka w proszku, a także wyroby na bazie mleka – Filipiny są największym importerem mleka i odżywek w proszku w Azji Południowo-Wschodniej. Nie posiadają własnej produkcji mleka (68% krów ma endemiczną gruźlicę). Nawet mleko do codziennego spożycia produkowane jest z mleka sproszkowanego;
  2. żywność i środki do produkcji żywności – zapotrzebowanie na zdrową żywność, mrożonki, żywność łatwą do przygotowania, przetworzone artykuły spożywcze i łatwe w przygotowaniu posiłki domowe.

Dodatkowych informacji udziela Pani Katarzyna Szymańska Kierownik Wydziału Departament Wsparcia Eksportu Krajowy Ośrodek Wsparcia Rolnictwa tel. +48 22 376 75 49