Webinar „Możliwości duńskiego biznesu dla zrównoważonego rozwoju polskiego sektora mleczarskiego”

3 marca, 2023 mateusz Comments Off
Konfederacja Przemysłu Duńskiego oraz Duńska Rada Handlu w dniu 2 marca 2023 roku zorganizowały webinar nt. „Możliwości duńskiego biznesu dla zrównoważonego rozwoju polskiego sektora mleczarskiego”, który był skierowany do duńskich firm.
W trakcie spotkania Agnieszka Maliszewska – Dyrektor Biura PIM, mówiła o polskim sektorze mleczarskim z perspektywy mleczarni. Wypowiedź tę Artur Puławski, analityk i audytor, uzupełnił omawiając prezentację, w której porównał polską i duńską branżę mleczarską. Paweł Wyrzykowski, Starszy Analityk Sektora Spożywczego i Rolniczego z BNP Paribas Bank Polska, mówił o stanie sektora mleczarskiego w Polsce i jego możliwościach, a Jeppe Juul Petersen, Lider Zespołu Regionu CEE ds. wyżywienia i rolnictwa w Ambasadzie Danii, przedstawił szanse dla duńskich firm. Po prezentacjach miała miejsce dyskusja z uczestnikami.
Webinar był kolejnym krokiem w zacieśnianiu polsko-duńskiej współpracy dzięki zaangażowaniu Polskiej Izby Mleka oraz Ambasady Królestwa Danii. Dzięki niemu duńskie firmy uzyskały wgląd w rynek polskiego sektora mleczarskiego oraz poznały możliwości współpracy z polskimi partnerami w zakresie ich potrzeb, a wszystko to, aby osiągnąć dalszy rozwój bardziej zrównoważonej produkcji mleczarskiej.