Ta strona korzysta z ciasteczek, aby zapewnić Ci najlepszą możliwą obsługę. Informacje o ciasteczkach są przechowywane w przeglądarce i wykonują funkcje takie jak rozpoznawanie Cię po powrocie na naszą stronę internetową i pomaganie naszemu zespołowi w zrozumieniu, które sekcje witryny są dla Ciebie najbardziej interesujące i przydatne.
Warsztaty zrównoważonej, efektywnej i zasobooszczędnej produkcji bydła i produktów mlecznych
17 września w Jeżewie Starym odbyły się warsztaty poświęcone zrównoważonej, efektywnej i zasobooszczędnej produkcji bydła i produktów mlecznych. Wydarzenie zostało zorganizowane przez Ambasadę Królestwa Danii we współpracy z Duńską Radą ds. Rolnictwa i Żywności, Polską Izbą Mleka oraz Polską Federacją Hodowców Bydła i Producentów Mleka.
Podczas spotkania eksperci z Danii i Polski dyskutowali o najnowszych trendach w hodowli bydła i produkcji mleka. W centrum uwagi znalazły się kwestie związane z obniżeniem emisyjności CO2, wdrożeniem nowoczesnych systemów zarządzania stadem, analizatorami dla przemysłu mleczarskiego oraz wykorzystaniem naturalnych źródeł energii.
Celem warsztatów była wymiana wiedzy i doświadczeń między duńskimi firmami, a polskimi spółdzielniami oraz hodowcami. Uczestnicy mieli okazję zapoznać się z najnowszymi technologiami i rozwiązaniami, które mogą przyczynić się do zwiększenia efektywności produkcji i przetwórstwa mleka przy jednoczesnym minimalizowaniu negatywnego wpływu na środowisko.
Warsztaty w Jeżewie Starym były doskonałą okazją do podjęcia dyskusji na temat przyszłości polskiego rolnictwa. Współpraca między Danią, a Polską w zakresie produkcji mleka jest niezwykle istotna, ponieważ pozwala na wdrażanie innowacyjnych rozwiązań, które przyczyniają się do zrównoważonego rozwoju rolnictwa i ochrony środowiska.
Zwieńczeniem warsztatów była wizyta studyjna w Spółdzielni Mleczarskiej Mlekovita w Wysokiem Mazowieckie. Po zwiedzaniu zakładu produkcyjnego, goście udali się do gospodarstwa rolnego Doroty i Leszka Gosk z miejscowości Głodowo-Dąb, liczącego ponad 100 krów mlecznych i ponad 100 ha upraw.
Serdecznie dziękujemy Jeppe Juul Petersen, Marzenie Dabrowskiej-Olewniczak oraz Katarzynie Piszczatowskiej (PFHBiPM) za możliwość współpracy przy organizacji warsztatów.
Dziękujemy również Duńskiej Agencji Rolnej oraz firmom duńskim uczestniczącym w wydarzeniu:
SEGES Innovation – niezależna organizacja zajmująca się badaniami i innowacjami, która działa na rzecz zrównoważonego i konkurencyjnego rolnictwa oraz produkcji mleka.
Novonesis – globalna firma wiodąca w dziedzinie rozwiązań biologicznych wykorzystująca moc mikrobiologii i nauki.
Vilofoss – światowy lider w sektorze premiksów i żywienia zwierząt.
FOSS – globalny dostawca rozwiązań analitycznych dla przemysłu spożywczego i rolniczego.
Skov-SECCO – jeden z wiodących światowych dostawców systemów wentylacyjnych i zarządzania fermami.
Q-interline – ekspert w dziedzinie analizy próbek z prawie 30-letnim doświadczeniem.
Nature Energy Biogas – właściciel i operator 13 zakładów biogazowych zlokalizowanych w całej Danii, a także jednego zakładu w Holandii i we Francji.
Jesteśmy przekonani, że takie inicjatywy są niezwykle ważne dla rozwoju polskiego rolnictwa.
Wyszukiwarka