WALNE ZGROMADZENIE CZŁONKÓW POLSKIEJ IZBY MLEKA

17 listopada, 2022 mateusz Comments Off

W dniu 16 listopada 2022 r.  w gmachu Ministerstwa Rolnictwa i Rozwoju Wsi w Warszawie odbyło się Walne Zgromadzenie Członków Polskiej Izby Mleka, które uzupełniło składy Sądu Koleżeńskiego, Komisji Rewizyjnej oraz Zarządu Polskiej Izby Mleka.

„Ogromnie się cieszę z tego odmłodzenia Zarządu – 30,40,50 -latkowie wkraczają na arenę sterów polskim sektorem mleczarskim. Jest siła, moc, otwartość.
Prezesem został Grzegorz Gańko (OSM Sierpc) i to jest bardzo dobra wiadomość, ponieważ Grzegorz był w Zarządzie Izby od jej powstania, tj. od 2008 roku. Dziękuję, że podjąłeś się tej misji.
Do Zarządu weszli też Łukasz Kalinowski (OSM Piątnica), Pawel Gaca (SM SPOMLEK) oraz Maciej Tomaszewski (Hochland). Wszyscy zastąpili odchodzących na emeryturę dotychczasowych Członków Zarządu.
Młodość plus doświadczenie jakie będziemy czerpać z wiedzy ustępujących Prezesów to doskonała mieszkanka pozytywnej energii dla polskiego sektora mleczarskiego na ten trudny czas kryzysu.”

W Zarządzie PIM (7 osobowy) pozostali na swoich stanowiskach Dariusz Sapiński (Mlekovita), Paweł Pasternak (Mlekpol) oraz Agnieszka Maliszewska.

Uzupełniliśmy też skład w pozostałych organach Izby – Stefan Stachowiak (SM Gostyń) wybrany został do Komisji Rewizyjnej, a Sylwia Jurys (SIG Combibloc) i Marcin Witulski (Polmlek) weszli do Sądu Koleżeńskiego.

„Każda z tych osób stanowi dla nas ogromną wartość. Witamy na pokładzie.
Przy tej okazji raz jeszcze wielkie podziękowania dla tych Panów, którzy poświęcili nam lata swojej pracy w Zarządzie Polska Izba Mleka.
Z Waszego doświadczenia Edward Bajko, Zbigniew Kalinowski i Peter Knauer czerpać będziemy nadal chyląc czoła przed wysiłkiem, jaki włożyliście u budowanie pozycji Polskiej Izby Mleka.

Praca z Wami to był zaszczyt i ogromna przyjemność. W imieniu swoim i całego Zespołu oraz Członków PIM składam WIELKIE PODZIĘKOWANIA.” –  Agnieszka Maliszewska, Dyrektor Biura Polskiej Izby Mleka