Poland-Korea Business Forum 2023

16 sierpnia, 2023 mateusz Comments Off

Zapraszamy Państwa do udziału w rekrutacji na Poland-Korea Business Forum 2023, które biuro PAIH organizuje 9 listopada w Seulu w Korei Południowej:https://www.paih.gov.pl/20231109/forum_biznesowe_polska_korea

Forum Biznesowe Polska-Korea 2023 to już kolejna odsłona cieszącego się dużą popularnością wydarzenia organizowanego przez Zagraniczne Biuro Handlowe PAIH w Seulu, a zarazem pierwsze tego typu forum poświęcone tematyce ściśle handlowej. Wydarzenie ma na celu promocję Polski jako kraju oferującego różnorodną ofertę eksportową. Posłuży także do przybliżenia koreańskim importerom, dystrybutorom oraz przedstawicielom sieci handlowych charakterystykę polskiego rynku.

Wydarzenie podzielone będzie na dwie części. Pierwsza, seminaryjna, kierowana jest do strony koreańskiej i posłuży do prezentacji Polski oraz polskich produktów. Przedsiębiorców z Polski zapraszamy natomiast do zgłaszania się do uczestnictwa w drugiej części wydarzenia, czyli spotkaniach B2B z przedstawicielami koreańskich sieci handlowych, importerami i dystrybutorami.

Spośród przesłanych zgłoszeń wyłonionych zostanie około 15 firm, dla których zostaną zaaranżowane spotkania biznesowe z potencjalnymi partnerami z Korei Południowej, zapewniona zostanie również asysta tłumacza angielsko-koreańskiego. Przed forum zorganizujemy szkolenie przygotowawcze na temat rynku oraz w tym nt. umowy o wolnym handlu, etykietowania produktów, etykiety biznesowej i różnic kulturowych pomiędzy oboma krajami.

Zgłoszenia firm na wydarzenie zbieramy do 25 sierpnia.

Tematyczne skupiamy się na 3 grupach produktowych:

  • Nabiał (np. mleko UHT, sery itp.)
  • Słodycze i przekąski tzw. wyroby cukiernicze (np. ciastka, cukierki itp.)
  • Przetwory owocowe (np. soki, dżemy itp.)

co oznacza, że część seminaryjna będzie się składać z 3 sesji a każda poświęcona będzie jednej z 3 grup. Na wydarzenie też zaprosimy przedstawicieli największych sieci w Korei jak Emart, Lotte, Homeplus, Eland oraz importerów i dystrybutorów, którzy w pierwszej części wysłuchają informacji o polskim rynku i danej grupie produktowej a w drugiej części będą mogli wziąć udział w dedykowanych biznesowych spotkaniach.

I tutaj chciałabym zapytać czy ktoś od Państwa z Izby nie zechciałaby wziąć fizycznie udziału w forum i zaprezentować w języku angielskim polskiego rynku skupiając się na mleku UHT oraz serach (ok. 15min). Ciekawe dla Koreańczyków byłyby nie tylko informacje statystyczne oraz podkreślenie wysokiego poziomu technologicznego polskich producentów jak i środowiskowego aspektu – czystego powietrza i kraju pełnego łąk, ale również informacji nt. rodzajów produktów mlecznych, bo mamy ich bardzo dużo i o większości Koreańczycy nawet nie słyszeli 🙂

Koszty z którymi musieliby się Państwo liczyć to typowe koszty logistyczne jak bilety lotnicze, hotel, ewentualne ubezpieczenie dla podróżujących, wysłania próbek i materiałów promocyjnych (chyba, że planują je Państwo zabrać w walizki) czy też należnej diety związaną z delegacją dla delegowanego pracownika.

Jeżeli ze względu na koszty, żaden z przedstawicieli Izby nie jest w stanie wziąć udziału w tym wydarzeniu, to może jest Pani w stanie kogoś zarekomendować, kto byłby w stanie w sposób merytoryczny wygłosić tego typu prezentację do potencjalnych koreańskich partnerów??

Ponieważ wydarzenie jest profilowane pod dane grupy produktowe i jest wyłącznie organizowane dla polskich firm, daj to zwiększone możliwości dotarcia do potencjalnych partnerów biznesowych jak również promocji całej branży jak również poszczególnych firm, które się zgłoszą i ich zgłoszenie zostanie pozytywnie rozpatrzone. 

 

źródło:

Head of Foreign Trade Office in Seoul, PAIH