Pismo Zastępcy Głównego Lekarza Weterynarii w sprawie obostrzeń wprowadzonych przez służby  Administracji Celnej Chińskiej Republiki Ludowej związanych z możliwością przenoszenia COVID – 19 przez eksportowaną żywność chłodzoną i mrożoną

24 września, 2020 mateusz Comments Off

Do Polskiej Izby Mleka wpłynęło pismo Zastępcy Głównego Lekarza Weterynarii w sprawie obostrzeń wprowadzonych przez służby  Administracji Celnej Chińskiej Republiki Ludowej związanych z możliwością przenoszenia COVID – 19 przez eksportowaną żywność chłodzoną i mrożoną.

Jak wynika z informacji nt. wzmocnienia kontroli służb GACC w kraju pochodzenia produktów chłodzonych  i mrożonych, wynika, że:  do dnia 7 września br. funkcjonariusze GACC przeprowadzili 121 wideo kontroli w zakładach produkujących żywność chłodzoną  i mrożoną w 30 krajach. W wyniku przeprowadzonej kontroli stwierdzono nieprawidłowości w zakresie stosowania zaleceń WHO w kwestii środków bezpieczeństwa w związku z COVID 19 (nieprawidłowe noszenie maseczek i rękawiczek, skrócony czas mycia rąk, zastosowanie niewystarczających środków dezynfekcji itd.) w wyniku których GACC zawiesił import żywności chłodzonej i mrożonej 56 producentów z 19 krajów. 41 zakładów, w których pojawił się COVID 19 zawiesiło eksport do Chin automatycznie.