PIM: Zmiany w ustawie o ochronie zwierząt szkodzą całemu rolnictwu

18 września, 2020 mateusz Comments Off

Sejm uchwalił nowelizację ustawy o ochronie zwierząt. – Jest to ustawa szkodzącą całemu rolnictwu, bo jeśli wejdzie w takim kształcie i nie zostanie nic poprawione w Senacie to odbije się na cenach bydła, cieląt itd. – powiedziała serwisowi portalspożywczy.pl Agnieszka Maliszewska, dyrektor Polskiej Izby Mleka.

– Nie wiadomo co oznacza zakaz hodowli na uwięzi, jeśli dotyczy to także zwierząt hodowlanych, to także bydła mlecznego w oborach uwięziowych. Brak zupełnie wyjaśnień. Ustawa niestety to bubel wielki, a brak doprecyzowania zapisów spowoduje liczne kłopoty dla rolników, które na pewno zostaną przez organizacje pro zwierzęce wykorzystane przeciwko rolnikom – mówi Agnieszka Maliszewska.

– Smutno na to się patrzy – puentuje.

Sejm uchwalił w piątek nowelę ustawy o ochronie zwierząt, która m.in. zakazuje hodowli zwierząt na futra i wprowadza ograniczenia uboju rytualnego. Za jej przyjęciem głosowało 356 posłów, 75 było przeciw, a 18 wstrzymało się od głosu. Przeciw tej ustawie byli posłowie z Konfederacji, PSL i Solidarnej Polski.

Teraz nowelizacja trafi do Senatu.

 

Źródło: https://www.portalspozywczy.pl/mleko/wiadomosci/pim-zmiany-w-ustawie-o-ochronie-zwierzat-szkodza-calemu-rolnictwu,189569.html