PIM nadał wytwórniom De Heus certyfikat bez GMO

10 czerwca, 2020 mateusz Comments Off

Firma De Heus pozytywnie przeszła kolejna turę zewnętrznych audytów i uzyskała certyfikat zgodności ze standardem Polskiej Izby Mleka „bez GMO” dla wytwórni pasz w Łęczycy, Grodzisku Wielkopolskim i Łomży. Posiadanie certyfikatu potwierdza produkcję wolną od składników modyfikowanych genetycznie.

Opracowany i wdrożony przez Polską Izbę Mleka certyfikat „bez GMO” to pierwszy w Polsce branżowy standard produkcji wolnej od GMO. Stanowi gwarancję, że certyfikowane pasze zostały wyprodukowane bez użycia surowców modyfikowanych genetycznie. Audyt został przeprowadzony przez niezależną, zewnętrzną i akredytowaną przez Polską Izbę Mleka jednostkę certyfikującą – TÜV SÜD Polska Sp. z o.o. i został zakończony wynikiem bardzo dobrym.

– Uzyskanie certyfikatu zgodności ze standardem PIM „bez GMO” jest dla nas niezwykle istotne. To rozpoznawalny i ceniony przez konsumentów, a tym samym pożądany przez hodowców certyfikat świadczący o bezpiecznej produkcji. Odpowiadamy na potrzeby klientów, obserwując zmiany zachodzące na rynku i dbając jednocześnie o najwyższy standard produkcji na każdym z jej etapów. Rozpoczęcie starań o certyfikację „bez GMO” było więc naturalnym kierunkiem naszego rozwoju – komentuje Krzysztof Adamczyk, kierownik produktu ds. bydła De Heus.

Rosnąca świadomość konsumentów i ich oczekiwania związane z żywnością pozbawioną składników modyfikowanych genetycznie sprawiają, że certyfikaty takie jak „bez GMO” od Polskiej Izby Mleka stają się wyznacznikiem bezpiecznego, zdrowego produktu. Standard oparty na autorytecie PIM gwarantuje spełnienie wszystkich aktualnie obowiązujących norm i wymagań wobec mleka i jego przetworów.

– Certyfikacja „bez GMO” obejmuje wszystkie podmioty uczestniczące w procesie produkcji mleka, od producentów paszy, przez hodowców i mleczarnie, aż po firmy transportowe. Pełna identyfikowalność na każdym etapie przekłada się na budowanie zaufania do certyfikowanego produktu końcowego – dodaje Adamczyk.

Certyfikat potwierdzający spełnienie wymogów standardu PIM „bez GMO” przez wytwórnie pasz De Heus w Łęczycy, Grodzisku Wielkopolskim i Łomży to wyraz odpowiedzialności produkcyjnej De Heus i gwarancja wypracowanych standardów. Obok certyfikatu PIM „bez GMO”, firma spełnia wymagania m.in. systemu QS, VLOG, FamiQS czy ISO 22000.