Niezbędne ciasteczka powinny być zawsze włączone, abyśmy mogli zapisać twoje preferencje dotyczące ustawień ciasteczek.
Jeśli wyłączysz to ciasteczko, nie będziemy mogli zapisać twoich preferencji. Oznacza to, że za każdym razem, gdy odwiedzasz tę stronę, musisz ponownie włączyć lub wyłączyć ciasteczka.
Odwieszenie programu certyfikacji Standardu Polskiej Izby Mleka „bez GMO”
Mając na uwadze licznie pojawiające się w ostatnim czasie zapytania, dotyczące możliwości certyfikacji na zgodność z wymaganiami Standardu Polskiej Izby Mleka „bez GMO”, Polska Izba Mleka podjęła decyzję o odwieszeniu programu certyfikacji z dniem 18.12.2023. Certyfikaty, które są ważne terminowo, zostaną reaktywowane.
Zgodnie z ustaleniami z jednostką certyfikującą TÜV SÜD Polska Sp. z o.o. organizacje, które chcą kontynuować certyfikację na dotychczasowych zasadach, muszą przystąpić do audytu nadzoru do dnia 31.03.2024 w celu utrzymania ciągłości certyfikatu. Po tym terminie certyfikaty zostaną zawieszone, a w przypadku działań w okresie 3 kolejnych miesięcy wycofane. Po tym okresie proces certyfikacji będzie wymagał rozpoczęcia całej procedury od nowa.
W kwestiach szczegółowych dotyczących procesu certyfikacji prosimy o kontakt z przedstawicielem jednostki certyfikującej TÜV SÜD Polska Sp. z o.o., Panem Michałem Kowańskim (tel. +48 783 878 345, mail: michal.kowanski@tuvsud.com).
Standard Polskiej Izby Mleka „Bez GMO”
Standard Polskiej Izby Mleka „Bez GMO” został opracowany dla różnych obszarów łańcucha żywnościowego, poczynając od produkcji i dystrybucji pasz, poprzez żywienie zwierząt, aż do produkcji wyrobów spożywczych. Celem Standardu jest wdrażanie najlepszych praktyk w zakresie produkcji żywności wolnej od GMO oraz wsparcie w realizacji wymagań prawnych. Do momentu zawieszenia procesu certyfikacji z powodu rosyjskiej agresji na Ukrainę certyfikacją było objętych ponad 150 firm: mleczarni, producentów oraz dystrybutorów pasz wolnych od GMO.
Wyszukiwarka