Nowy wysłannik ds. handlu rolnego powołany

22 października, 2019 mateusz Comments Off

Rolnik i była stypendystka Nuffield Mel Poulton została powołana na Specjalnego Wysłannika Nowej Zelandii ds. Handlu Rolnego przez Ministra Handlu i Eksportu Davida Parkera i Ministra Rolnictwa – Damiena O’Connor.

Stanowisko to ma na celu wspieranie kluczowych celów Rządu w tym zwiększenia wartości nowozelandzkich  towarów i usług.

Mel jest rolnikiem z dystryktu Tararua, produkuje i eksportuje żywność i włókna na cały świat. Jest bardzo zaangażowana w odpowiedzialne gospodarowanie środowiskiem naturalnym, a także jest członkiem Globalnej Sieci Rolników (Global Farmers Network).

Damien O’Connor stwierdził, że Mel jest właściwą osobą, aby powiedzieć światu historii nowozelandzkiego rolnictwa i odpowiedzialnego gospodarowania środowiskiem naturalnym.

„W najbliższej perspektywie jej priorytetami będą zaangażowanie grup rolników oraz innych interesariuszy związanych z sektorem rolniczym w budowanie wsparcia dla negocjacji umowy o wolnym handlu z Europą oraz w późniejszym czasie z Wielką Brytanią.

„Bardziej ogólnie, Mel będzie się zajmować ochroną interesów handlowych Nowej Zelandii z perspektywy praktykującego rolnika, a także określaniem możliwości handlowych Nowej Zelandii dla rozwijania handlu rolniczego za granicą.” – mówi.

„Mel będzie doskonałym obrońcą zarówno rolnictwa, jak i nowozelandzkich produktów. Życzę jej wszystkiego najlepszego na tym stanowisku” – powiedział Parker.

Mel zastąpi Mike’a Petersena, który występował w tej roli od 2013 r. Ministrowie wyrazili swoje uznanie dla pana Petersena i jego zaangażowania w pełnioną funkcję przez ostatnie sześć lat.

„Mike wniósł wybitny wkład w interesy handlowe Nowej Zelandii, w tym rozwój i trwałość sieci relacji przemysłowych, a także pomógł w zbudowaniu profilu Nowej Zelandii jako konstruktywnego i współpracującego partnera w rolnictwie dla naszych partnerów handlowych”, podsumował Parker.

Mel formalnie obejmie stanowisko 1 stycznia 2020 r.

 

Tłumaczenie sfinansowane z Funduszu Promocji Mleka w ramach zadania pn. „Tłumaczenia na potrzeby branży mleczarskiej”.

 

Źródło: RządNowej Zelandii