Nagrody XVI Rankingu Spółdzielni Mleczarskich przyznane! - Polska Izba Mleka

Nagrody XVI Rankingu Spółdzielni Mleczarskich przyznane!

26 września, 2023 alek 0 Comments

Już po raz szesnasty został zorganizowany Ranking Spółdzielni Mleczarskich, który jest zestawieniem najlepszych mleczarni w Polsce. W Rankingu Spółdzielni Mleczarskich mogły uczestniczyć spółdzielnie mleczarskie oraz firmy zajmujące się przetwórstwem mleka.

 

 Laureaci zostali wybrani spośród 60 podmiotów ocenianych na wielu płaszczyznach. Pani Anna Gembicka – sekretarz stanu w ministerstwie rolnictwa – również w tym roku przewodziła Kapitule wybierającej najlepszych z najlepszych. W skład kapituły weszli Pani Dorota Grabarczyk (analityk rynku mleka), Pan Tomasz Godlewski (Urząd Marszałkowski województwa podlaskiego), Pan Artur Puławski (biegły lustrator sektora mleczarskiego), Pani Agnieszka Maliszewska (pierwsza wiceprzewodnicząca COGECA). Polska branża mleczarska to wyjątkowa dziedzina gospodarki, która zdecydowanie wyróżnia się na tle innych krajów. Sektor mleczarski w naszym kraju wciąż się rozwija, a produkty z Polski są znane,  cenione na całym świecie i stale podbijają nowe rynki. Jako że nabiał stanowi bardzo ważny element diety, a zainteresowanie i wymagania klientów są coraz wyższe, konkurencyjność w branży mleczarskiej również wzrasta.

Zważywszy na wszystkie te kwestie, pozycja lidera w dziedzinie mleczarstwa jest bardzo prestiżowym wyróżnieniem, o które warto zawalczyć.

Nagrodę w kategorii Małe spółdzielnie mleczarskie otrzymała Okręgowa Spółdzielnia Mleczarska w Kosowie Lackim, wyróżnienie w kategorii Średnie spółdzielnie mleczarskie otrzymała Okręgowa Spółdzielnia Mleczarska w Kole, nagrodę w kategorii Duże spółdzielnie mleczarskie otrzymała Spółdzielnia Mleczarska Mlekovita. W kategorii Społeczna odpowiedzialność biznesu (CSR) liderem okazała się Okręgowa Spółdzielnia w Sierpcu. W tym roku po raz trzeci przyznano nagrodę w kategorii Przedsiębiorstwo zielonych rozwiązań, której laureatem jest Okręgowa Spółdzielnia Mleczarska w Piątnicy. Po raz drugi postanowiono docenić przedsiębiorstwa w kategorii Działalność Badawczo-Rozwojowa.  Nagrodzonym w tej kategorii jest Spółdzielcza Mleczarnia Spomlek.

Poza głównym konkursem Kapituła w tym roku przyznała nagrody w Kategorii Specjalnej – Lider Ekspansji,  Menadżer Roku, jak również Kobieta Biznesu.

Laureatką nagrody Kobieta Biznesu jest Pani Agnieszka Kamela (SM Spomlek)  Nagroda Menadżera Roku powędrowała do Pana Pawła Gacy (SM Spomlek). A Okręgowa Spółdzielnia Mleczarska w Łowiczu okazała się Liderem Ekspansji.

Wszystkim wyróżnionym serdecznie gratulujemy.

XVI Ranking Spółdzielni Mleczarskich sfinansowany był z Funduszu Promocji Mleka.

leave a comment