Nagrody XV Rankingu Spółdzielni Mleczarskich wręczone!

9 września, 2022 mateusz Comments Off

Ranking Spółdzielni Mleczarskich organizowany jest od 2007 roku. W tym roku zestawienie najlepszych mleczarni z całej Polski zostało przygotowane już po raz piętnasty. W Rankingu Spółdzielni Mleczarskich mogły uczestniczyć spółdzielnie mleczarskie oraz firmy zajmujące się przetwórstwem mleka.

Jak co roku laureatów Rankingu wybrała Kapituła pod przewodnictwem  wiceminister rolnictwa Pani Anny Gembickiej. W skład kapituły wchodzili Sekretarz stanu MRiRW Pan Lech Kołakowski, Pan Andrzej Pleszuk (Urząd Marszałkowski województwa podlaskiego), Pan Artur Puławski (biegły lustrator sektora mleczarskiego), Pani Dorota Śmigielska (analityk rynku mleka), Pani Agata Jakóbczyk – Zielińska Credit Agricole, Pani Karina Zawadzka, Pani Agnieszka Maliszewska (pierwsza wiceprzewodnicząca COGECA). Z ponad 60 podmiotów ocenianych z wielu perspektyw Kapituła wyłoniła najlepszych z najlepszych.

Polska branża mleczarska to wyjątkowa dziedzina gospodarki, która zdecydowanie wyróżnia się na tle innych krajów. Sektor mleczarski w naszym kraju wciąż się rozwija, a produkty z Polski są znane i cenione na całym świecie i stale zdobywają nowe rynki. Jako że nabiał stanowi bardzo ważny element diety, a zainteresowanie i wymagania klientów są coraz wyższe, konkurencyjność w branży mleczarskiej również wzrasta.

Zważywszy na wszystkie te kwestie, pozycja lidera w dziedzinie mleczarstwa jest wyróżnieniem bardzo prestiżowym, o które warto zawalczyć. Kapituła w tym roku przyznała nagrody w dla małych, średnich i dużych spółdzielni.

Nagrodę Kobiety Biznesu przyznano Pani Zofii Just (OSM Czarnków). Nagroda Menadżera Roku powędrowała do Pana Łukasza Kalinowskiego (OSM w Piątnicy). Okręgowa Spółdzielnia Mleczarska w Piątnicy otrzymała nagrodę w Kategorii Specjalnej – Lider Ekspansjii, natomiast nagrodę „Innowacyjne ekologiczne opakowania” otrzymała Okręgowa Spółdzielnia Mleczarska w Łowiczu.

Nagrodę w kategorii Małe spółdzielnie mleczarskie otrzymała Ciechanowska Spółdzielnia Mleczarska, wyróżnienie w kategorii Średnie spółdzielnie mleczarskie otrzymała Spółdzielnia Mleczarska w Gostyniu, nagrodę w kategorii Duże spółdzielnie mleczarskie otrzymała Spółdzielnia Mleczarska Mlekovita. W kategorii Społeczna odpowiedzialność biznesu (CSR) liderem okazała się Spółdzielnia Mleczarska SPOMLEK. W tym roku po raz drugi przyznano nagrodę w kategorii Przedsiębiorstwo zielonych rozwiązań, której laureatem jest Okręgowa Spółdzielnia Mleczarska w Sierpcu. Po raz pierwszy Postanowiono docenić przedsiębiorstwa w kategorii Działalność Badawczo-Rozwojowa. Pierwszym nagrodzonym w tej kategorii jest Okręgowa Spółdzielnia Mleczarska w Piątnicy.

Wszystkim wyróżnionym serdecznie gratulujemy.

XV Ranking Spółdzielni Mleczarskich sfinansowany był z Funduszu Promocji Mleka.