MRiRW: webinarium dotyczące praktycznych aspektów wejścia na rynki Emiratów i Arabii Saudyjskiej

6 kwietnia, 2021 mateusz Comments Off

W dniu 23 marca 2021 r. odbyło się webinarium organizowane przez Komisję Europejską w ramach kampanii „More Than Food”, dotyczące praktycznych aspektów wejścia na rynki Emiratów i Arabii Saudyjskiej pt. „A Practical Guide for EU producers on how to start exporting agri-food products to the UAE & Saudi Arabia”.

W trakcie seminarium prelegenci podzieli się z uczestnikami informacjami oraz przydatnymi i pouczającymi wskazówkami dotyczącymi rozpoczęcia eksportu produktów europejskich na oba arabskie rynki w zakresie sposobów wejścia, wymogów i regulacji, etykietowania produktów (w tym istniejących różnic) oraz skutecznego promowania swoich produktów w świecie arabskim.

Z Ambasady RP w Abu Zabi MRiRW otrzymało, przesyłane w załączeniu, przewodniki dotyczące obu rynków, które dostępne są również na stronach internetowych:

market-entry-handbook-saudi-arabia_en.pdf (europa.eu)

handbook-uae_en.pdf (europa.eu)

Dodatkowo, na stronie internetowej: A Practical Guide for EU agri-food producers | More than Food (europa.eu) jest do pobrania przez 80 dni cała prezentacja webinarium oraz wideo informacyjne Dubai Municipality.