Mistrzowski Sernik! – konkurs dla trójmiejskich kawiarni i restauracji

5 lipca, 2022 mateusz Comments Off

Do 14 lipca wszystkie trójmiejskie restauracje i kawiarnie mogą zgłaszać swoje przepisy do konkursu na najlepszy sernik. Internauci wybiorą najciekawsze przepisy, które zostaną przygotowane w ramach finału gdańskiej edycji konkursu. Na uczestników czekają atrakcyjne nagrody.

Ale Sernik!, czyli konkurs na najlepszy sernikowy deser

Sernik to ciasto niemal już kultowe. Na naszych stołach gości nie tylko w trakcie świąt czy innych ważnych rodzinnych uroczystości. Niektórzy nie wyobrażają sobie życia bez sernika, a fakt, że rodzajów tego wyśmienitego deseru na bazie twarogu są setki, sprawia, iż nie sposób się nim znudzić.

Ta ostatnia kwestia jest dość istotna w kontekście konkursu na najlepszy sernik, którego lokalny finał odbędzie się niedługo w Gdańsku. „Mistrzowski Sernik!” to organizowane w różnych miastach przez Polską Izbę Mleka kulinarne zawody, których celem jest wyłonienie najsmaczniejszego sernika. W obecnej edycji udział w konkursie może wziąć restauracja, zgłaszając na specjalnie do tego przygotowanej stronie internetowej przepis na własną propozycję sernika. Następnie internauci wybierają swoich faworytów, oddając głos na przepis, który ich zdaniem jest najlepszy. Autorzy najpopularniejszych przepisów spotkają się na lokalnym finale, podczas którego będą mieli okazję przygotować swój autorski deser na bazie twarogu. Konkurs odbywa się w ramach kampanii „Ja Cię SERniczę!” sfinansowanej z Funduszu Promocji Mleka i organizowanej przez Polską Izby Mleka.

Byliśmy na wrocławskiej edycji

Na poprzednim lokalnym finale gościliśmy we Wrocławiu, gdzie tamtejsi mistrzowie kuchni uraczyli jury sernikiem na zimno z białą czekoladą, mascarpone i świeżymi truskawkami, sernikiem gotowanym z musem malinowo-borówkowym i Kaiju Cheesecake z m.in. pastą miso, gorgonzolą i słonym karmelem. Jak widać, konkurencja jest poważna, ale i nagrody atrakcyjne. Za pierwsze miejsce organizator przewidział nagrodę w postaci kursu cukierniczego w renomowanej szkole kulinarnej, za drugie blender kielichowy, natomiast trzecie miejsce to nagroda w postaci zestawu ręcznie malowanych talerzy.

Jak zgłosić się do gdańskiej edycji konkursu i jak głosować?

Wszystkie restauracje z Gdańska mogą zgłaszać swoje sernikowe propozycje na stronie www.alesernik.pl do 14 lipca. Od 15 do 21 lipca, na tej samej stronie, na zgłoszone do konkursu przepisy będą mogli głosować internauci. Propozycje, które zdobędą najwięcej głosów, konkurować będą o miano najlepszego sernika Gdańska podczas lokalnego finału w ostatnim tygodniu lipca.

 

Program „Ja Cię SERniczę!” jest sfinansowany z Funduszu Promocji Mleka.