Ta strona korzysta z ciasteczek, aby zapewnić Ci najlepszą możliwą obsługę. Informacje o ciasteczkach są przechowywane w przeglądarce i wykonują funkcje takie jak rozpoznawanie Cię po powrocie na naszą stronę internetową i pomaganie naszemu zespołowi w zrozumieniu, które sekcje witryny są dla Ciebie najbardziej interesujące i przydatne.
Międzynarodowa Konferencja Bezpieczeństwa Żywności w Dubaju – dzień drugi
Drugi dzień Międzynarodowej Konferencji Bezpieczeństwa Żywności w Dubaju rozpoczął się z energią podobną do tej z dnia pierwszego, jeśli nie większą. Dyrektor Wydziału Bezpieczeństwa Żywności, inż. Iman Al AlBastaki podsumował, że w ciągu dnia można było wysłuchać wielu prelegentów i paneli dyskusyjnych podczas ponad 40 sesji. Dotyczyły one różnych tematów, od regionalnych wiadomości dot. bezpieczeństwa żywności, na przykład środków kontroli podjętych przez Rząd w Dubaju w celu zmniejszenia skażenia pozostałościami pestycydów oraz innych problemów regionalnych. Odbyły się również sesje poświęcone tematom globalnym, takim jak stanowisko USA na temat ewaluacji dodatków do żywności.
Dzisiejsze sesje również przywiązały dużą wagę do znaczenia podtrzymania integralnego systemu zarządzania bezpieczeństwem żywności w zakładach spożywczych, niezależnie od wielkości organizacji. Aby zapewnić, że środki zapobiegawcze w łańcuchu żywności zostały podjęte, szkolimy odpowiednie organy przemysłu spożywczego pod kątem unikania przypadków występowania chorób przenoszonych przez żywność.
Demonstrując siłę kultywowania wiedzy i kultury bezpieczeństwa żywności, zwłaszcza wśród ludzi młodych, inż. AlBastaki podkreślił znaczenie prowadzenia interaktywnych prelekcji oraz zajęć dla dzieci w wieku szkolnym, angażujących je w aktywne spędzanie czasu. Przykładowe aktywności to znajdowanie odpowiedzi w balonikach, bezpieczne zakupy w sklepie spożywczym czy degustacje z zasłoniętymi oczami. „Aby aktywnie zaangażować umysł, pozostałe zmysły muszą być zaangażowane w tym samym stopniu” – wyjaśnił AlBastaki.
Wyszukiwarka