Europejski Komisarz do spraw rolnictwa Janusz Wojciechowski spotka się z branżą mleczarską w Białymstoku

4 sierpnia, 2022 mateusz Comments Off

Europejski Komisarz do spraw rolnictwa Janusz Wojciechowski spotka się z branżą mleczarską w Białymstoku, podczas Międzynarodowego Forum Spółdzielczości Mleczarskiej w dniach 7-8 września!

To pierwsza taka okazja, żeby przedstawiciele sektora mleczarskiego bezpośrednio wymienili się poglądami na temat unijnej perspektywy branży z Europejskim Komisarzem do spraw rolnictwa Januszem Wojciechowskim. Wystąpienie Komisarza będzie dotyczyło zagadnień związanych ze Wspólną Polityką Rolną, w tym o podejściu Państw członkowskich do szans w planach strategicznych.

W tegorocznej edycji forum udział wezmą również przedstawiciele administracji rządowych, m.in. ze Stanów Zjednoczonych – USDA, Litwy, Łotwy, Estonii, Rumunii, Słowacji oraz Węgier.

Głównymi tematami 19. Międzynarodowego Forum Spółdzielczości Mleczarskiej będą bezpieczeństwo żywnościowe Europy i świata, a także kondycja polskiego, europejskiego i światowego mleczarstwa w ramach nowej perspektywy unijnej – szczególnie Europejski Zielony Ład (osiągnięcie neutralności klimatycznej krajów Unii Europejskiej do 2050 r.) i nowa Wspólna Polityka Rolna (wsparcie z Unii Europejskiej dla rolników).

Więcej informacji o wydarzeniu oraz formularz zgłoszeniowy dostępny na https://2022.forum-mleczarskie.org/