Dzień Dziecka

31 maja, 2019 mateusz Comments Off

Od dawien dawna 1 czerwca obchodzimy Dzień Dziecka, czyli święto dzieci – zarówno tych mniejszych, jak i tych większych, dzięki czemu często dzień ten jest długo oczekiwany przez nasze pociechy.

Kot Mleczysław i Mleczna Kita, główni bohaterowie kampanii „Mamy kota na punkcie mleka” sfinansowanej z Funduszu Promocji Mleka zawsze obchodzą ten dzień kreatywnie, z pomysłem, tak by przez cały rok o nim pamiętać. W tym roku zaplanowali piknik pełen produktów mleczarskich, połączony z aktywnością na świeżym powietrzu.

Czemu wybrali na piknik akurat produkty mleczarskie? Odpowiedź jest bardzo prosta! Produkty mleczarskie stanowią doskonałe źródło witamin A, D, E, K oraz witamin z grupy B, jak również minerałów takich jak wapń czy potas. Wapń zawarty w mleku przyczynia się do budowy mocnych kości i zębów, co jest bardzo ważne podczas wzrostu i rozwoju dziecka. Ponadto mleko dzięki swojemu unikalnemu składowi dostarcza moc energii organizmowi, przyczyniając się do jego  prawidłowego funkcjonowania.

W trosce o dzieci już od najmłodszych lat kształtujmy zdrowe nawyki żywieniowe naszych najmłodszych. Uczmy ich wybierać zdrowo i mądrze. Jeden plasterek sera żółtego, który jest doskonałym źródłem wapnia, dostarcza 160-200 mg tego cennego pierwiastka.

Kochani, z racji Dnia Dziecka Kot Mleczysław i Mleczna Kita życzą Wam wszystkiego najlepszego, duuuużo zdrowia, moc atrakcji i udanych wakacji, które już coraz bliżej!

Przypominamy, że wciąż trwa rekrutacja klas I-III szkół podstawowych do bezpłatnego programu „Mamy kota na punkcie mleka”, finansowanego z Funduszu Promocji Mleka i organizowanego przez Polską Izbę Mleka wraz z Polską Federacją Hodowców Bydła i Producentów Mleka. Nauczycielu, nie zwlekaj! Dołącz do programu już dziś! Wystarczy wejść na stronę programu www.kochammleko.pl, pobrać i wypełnić deklarację przystąpienia, a następnie przesłać ją na adres promocja@izbamleka.pl lub wysłać pocztą na adres: Polska Izba Mleka, ul. Mickiewicza 7 lok. 23, 15-213 Białystok.