Czas na Mistrzowski SERnik!

2 czerwca, 2022 mateusz Comments Off

Specjaliści od serników doliczyli się blisko 1000 rodzajów sernika. Czy spośród wszystkich ciast na bazie białego sera twarogowego trafiliście kiedyś  przepis na Sernik Mistrzowski? My też jeszcze nie! Ale wszystko przed nami, dzięki konkursowi, który ruszył 1 czerwca 2022 r. w ramach programu Ja Cię SERniczę sfinansowanego z Funduszu Promocji Mleka.

Konkurs na najlepszy sernik będzie obejmował 5 miast: Wrocław, Warszawa, Gdańsk, Kraków, Białystok. Już teraz restauratorzy z Wrocławia mogą w dniach od 1 do 14 czerwca zgłaszać swoje wyjątkowe przepisy na sernik, które zostaną poddane ocenie internautów. Jeżeli więc jesteś wrocławskim szefem kuchni, koniecznie zgłoś swój ulubiony sernikowy przepis w konkursie! Można to zrobić za pośrednictwem formularza zgłoszeniowego, który dostępny jest na stronie www.alesernik.pl. Być może to Twój sernik zostanie okrzyknięty mistrzowskim! Zbieranie zgłoszeń od restauracji potrwa dwa tygodnie, a następnie internauci będą mogli przez tydzień oddawać swoje głosy na najlepsze wypieki. Pięciu autorów najwyżej ocenionych przepisów weźmie udział w evencie finałowym, podczas którego wykonają oni na żywo zgłoszone do konkursu ciasta, a jury wybierze zwycięskie propozycje.

Jest o co walczyć! Nagrodami są dwa kursy cukiernicze w prestiżowej szkole kulinarnej (nagroda główna oraz nagroda publiczności), blender kielichowy (II miejsce w konkursie) oraz zestaw talerzy (III miejsce w konkursie).

Nagrody są bardzo atrakcyjne, dlatego warto wziąć udział w konkursie i pokazać swoją miłość do sernika. Wrocławscy smakosze na pewno to docenią i dadzą temu wyraz w głosowaniu.

Dla głosujących uruchomiony zostanie dodatkowy konkurs. Ich zadaniem będzie przygotowanie sernika z wybranego przez siebie przepisu konkursowego, zrobienie zdjęcia i przesłanie mailem do organizatora wraz z uzasadnieniem wyboru. Dziesięciu autorów najciekawszych zgłoszeń zaprosimy na event finałowy, gdzie będą mogli oglądać cukiernicze zmagania mistrzów i zadecydują, do kogo trafi kurs cukiernictwa w ramach nagrody publiczności.

Restauratorzy – koniecznie zgłoście swoje propozycje do 14 czerwca. Pięcioro autorów najpyszniejszych przepisów zaprosimy do rundy finałowej na żywo.
Internauci – bądźcie gotowi na głosowanie i pieczenie! Wyślijcie do nas zdjęcie z opisem, dlaczego właśnie ten przepis zdecydowaliście się przygotować. Dziesięcioro autorów najlepszych zgłoszeń weźmie udział w finałowym evencie.

Niech wygra mistrzowski sernik!

Po więcej informacji na temat konkursu zapraszamy na stronę www.alesernik.pl, a jeżeli szukacie ciekawych przepisów na wykorzystanie białego sera twarogowego, zapraszamy także na profil Ja Cię SERniczę na Facebooku.

Program „Ja Cię SERniczę” sfinansowano z Funduszu Promocji Mleka.