Ta strona korzysta z ciasteczek, aby zapewnić Ci najlepszą możliwą obsługę. Informacje o ciasteczkach są przechowywane w przeglądarce i wykonują funkcje takie jak rozpoznawanie Cię po powrocie na naszą stronę internetową i pomaganie naszemu zespołowi w zrozumieniu, które sekcje witryny są dla Ciebie najbardziej interesujące i przydatne.
Co powinno znaleźć się w strategii gospodarczej rządu. Oto propozycje przedsiębiorców i ekonomistów
Na poniedziałek premier Donald Tusk zapowiedział prezentację założeń polityki gospodarczej dla Polski. Razem z kilkudziesięcioma przedsiębiorcami i ekonomistami z organizacji pracodawców przygotowaliśmy dla polityków krótką listę potrzeb polskiego biznesu.
– Ogłosimy bardzo ambitny program dla Polski, jako lidera wzrostu. Będę się starał przekonać wszystkich i w Europie, i na świecie, że Polska wkracza na drogę bardzo przyspieszonego rozwoju technologicznego i gospodarczego. Będę mówił o zamiarach inwestycyjnych i o naszej współpracy z tak ambitnymi i pożądanymi partnerami, jak Kanada, a także największymi firmami na świecie. (To) po to, żeby Polska stała się liderem nowoczesnych technologii i pewnym wzorem postępowania w całej Europie – powiedział Donald Tusk, zapowiadając poniedziałkowe spotkanie.
Czego się spodziewać po tak poważnych obietnicach? Co powinno się znaleźć w długo oczekiwanej polityce gospodarczej rządu? Na co czeka rynek?
O oczekiwania i rekomendacje dla rządu zapytano polskich przedsiębiorców i instytucje reprezentujące ich interesy.
Dzisiaj najważniejszym tematem jest infrastruktura energetyczna. I to powinno znaleźć się w strategii rządu. Polska bezsensownie cały czas stawia na fotowoltaikę, a jest to nieskuteczne, gdyż sieci energetyczne są nieefektywne.
Kolejny temat to szybka i dostępna sieć internetowa. Jeżeli mamy rozwijać rolnictwo precyzyjne, to należy wzmocnić strukturę szybkiego internetu na terenach wiejskich. Poza tym trzeba jak najszybciej uprościć biurokrację. Polska próbuje być świętsza od papieża, nasze państwo wymaga od rolników, od przetwórców znacznie więcej, niż oczekuje Komisja Europejska. – skomentowała Agnieszka Maliszewska, Dyrektor Biura Polskiej Izby Mleka
Całość artykułu
Wyszukiwarka