Bądź na bieżąco z sytuacją na rynku mleka

20 grudnia, 2019 mateusz Comments Off

Polscy producenci mleka oraz przetwórcy mleka często zmagają się z niepewnością i zmiennością cen mleka i produktów mleczarskich. Polska branża mleczarska jest zależna w dużej mierze od sytuacji unijnej oraz światowej branży mleczarskiej. Rzetelna i aktualna informacja, przekazana w przystępny i funkcjonalny sposób  jest więc kwestią priorytetową.

W tej sytuacji, prowadzenie serwisu internetowego, który na bieżąco monitoruje sytuację na rynku mleka, jest bardzo istotne. Dostarczanie najaktualniejszych danych rynkowych dotyczących skupu mleka oraz cen produktów mlecznych na rynku krajowym oraz na rynkach zagranicznych stanowi doskonałą pomoc przedsiębiorstwom mleczarskim w planowaniu działań oraz wpływa na wzrost wiedzy i orientacji rynkowej wśród przedstawicieli polskiej branży mleczarskiej.

Serwis internetowy iPIM, stworzony przez Polską Izbę Mleka i sfinansowany z Funduszu Promocji Mleka, dostarcza unikalnych danych rynkowych. Jest to prawdopodobnie pierwszy tego typu serwis analityczny w Polsce. Dzięki wysokiej funkcjonalności oraz graficznej prezentacji danych jest ceniony przez polską branżę mleczarską. Na ten moment, serwis prezentuje dane w formie tabel, wykresów, map Polski. Dane są na bieżąco aktualizowane, co pozwala przedstawicielom branży mleczarskiej na szybkie sprawdzenie danego wskaźnika (np. średniej ceny skupu mleka w wybranym województwie, czy strukturę światowego importu masła).

 

Zapraszamy do odwiedzania rozbudowanego serwisu internetowego iPIM: http://www.ipim.pl/

 

Odwiedź i bądź na bieżąco!