Wspólne stoisko Członków Polskiej Izby Mleka na targach SIAL China 2019

29 maja, 2019 mateusz Comments Off

Targi SIAL CHINA w Szanghaju to wydarzenie skupiające największych producentów żywności, stanowi doskonałą platformę wymiany handlowej, to trzecia co do wielkości impreza tego rodzaju na świecie. Targi odbyły się w dniach 14 – 16 maja 2019r.

Stoisko Polskiej Izby Mleka odwiedzili m.in. Minister Ryszard Zarudzki – Podsekretarz Stanu w Ministerstwie Rolnictwa i Rozwoju Wsi, Konsul Generalny w Szanghaju oraz przedstawiciele mediów.

Bardzo dużym zainteresowaniem odwiedzających cieszył się live cooking, który serwował potrawy z wykorzystaniem produktów mleczarskich udostępnionych przez naszych wystawców oraz konkurs prowadzony na stoisku podczas trwania targów.

Propozycje polskich firm tj. Bartex, Okręgowa Spółdzielnia Mleczarska Łowicz, Spółdzielnia Mleczarska Mlekovita, Spółdzielcza Mleczarnia Spomlek, Polish Dairy, Kaskat, Lacpol, Alima Bis, Spółdzielnia Mleczarska Mlekpol oraz Okręgowa Spółdzielnia Mleczarska w Piątnicy, na rynek chiński to przede wszystkim mleko w proszku, serwatka, mleczka smakowe, mleko UHT, mleko bez laktozy, mleko skondensowane, śmietana UHT i sery.

Produkty mleczarskie z Polski cieszą się rosnącym powodzeniem wśród chińskich konsumentów, którzy cenią sobie wartość dodaną produktów pod postacią walorów odżywczych, tj. białka i witamin oraz wysokiej jakości i bezpieczeństwa.

Targi to doskonała okazja do spotkań b2b pomiędzy polskimi przetwórcami mleka a chińskimi importerami i dystrybutorami.

Program Mleczne Skarby,  ma na celu promocję polskich produktów mleczarskich na rynku chińskim, podkreślanie ich wysokiej jakości oraz unikalnego smaku. Program Mleczne Skarby, jest sfinansowany z Funduszu Promocji Mleka i realizowany przez Polską Izbę Mleka.

Źródło: Polska Izba Mleka