Sri Lanka – misja gospodarcza – sektor spożywczy

11 października, 2019 mateusz Comments Off

Do Biura Polskiej Izby Mleka wpłynęła informacja, iż w związku z otwarciem 3 listopada bezpośredniego połączenia PLL LOT z Warszawy do Kolombo planowana jest misja gospodarcza polskich firm na Sri Lankę. W jej ramach przewiduje się organizację Forum Biznesu połączonego ze spotkaniami B2B z udziałem przedstawicieli firm z obu państw. Na czele polskiej delegacji stać będzie wiceminister spraw zagranicznych Maciej Lang. Z uwagi na fakt, że sektor spożywczy został przez zidentyfikowany jako jeden z najbardziej perspektywicznych w relacjach ze Sri Lanką, liczymy na zainteresowanie ze strony polskich producentów żywności, napojów oraz urządzeń do przetwórstwa produktów rolno-spożywczych. Za organizację forum odpowiada Krajowa Izba Gospodarcza, która realizuje projekt wspólnie ze swoim lankijskim odpowiednikiem przy wsparciu Ambasady RP.

Zaproszenie Forum Biznesu KIG

Szczegółów dotyczących misji chętnie udzielą pracownicy KIG: p. Katarzyna Kaniewska (kkaniewska@kig.pl, tel. 226309797) oraz p. Bartłomiej Nersewicz (bnersewicz@kig.pl, tel. 226309686).