Dyrektor Biura Polskiej Izby Mleka, Agnieszka Maliszewska, uczestnikiem Biznes Forum PAIH

9 października, 2019 mateusz Comments Off

W dniu dzisiejszym tj. 09.10.2019 r. Dyrektor Biura Polskiej Izby Mleka, Agnieszka Maliszewska, uczestniczy w Biznes Forum PAIH, które odbywa się na stadionie narodowym w Warszawie.

PAIH Forum Biznesu 2019 to wyjątkowe spotkanie sektora MŚP i jego partnerów – ekspertów PAIH, przedstawicieli regionów i instytucji rozwoju.

Niespełna 20% polskich firm działa w skali europejskiej, a 14% – światowej. Z kolei aż połowa robiących biznes na Starym Kontynencie myśli o awansie do grona globalnych graczy. Eksport i inwestycje za granicą to wyzwanie szczególnie dla mikro- małych i średnich przedsiębiorstw.  Udział eksportu w gospodarce kraju wg. EUROSTAT to 55%.