- Izba Mleka :: Organizacja Samorządu Mleczarskiego - http://izbamleka.pl -

Aktualizacja – Algieria znosi zakaz importu produktów rolno-spożywczych

Posted By PIM On 4 lutego 2019 @ 10:52 In Aktualności,Doradztwo | Comments Disabled

Główny Inspektorat Weterynarii poinformował o zniesieniu zakazu importu ponad 500 produktów rolno-spożywczych do Algierii. Dodatkowo poinformowano o wprowadzeniu dodatkowych opłat celnych na importowane produkty.

W treści algierskiego komunikatu dotyczącego mechanizmów organizacji operacji importu towarów napisano (w tłumaczeniu na PL):

„Ponownie podaje się do wiadomości podmiotów ekonomicznych, że operacje importu towarów mogą być swobodnie wykonywane, zgodnie z przepisami rozporządzenia nr 03-04 z 19 lipca 2003 r., zmienionego i uzupełnionego, dotyczącego ogólnych zasad mających zastosowanie do operacji importu i eksportu towarów.

W ramach powyższego, do wiadomości podmiotów ekonomiczny podaje się co następuje:

1. Import towarów i produktów, które podlegały tymczasowemu przejściowemu zawieszeniu importu w roku 2018, jest odtąd uwolniony pod warunkiem płatność dodatkowej przejściowej opłaty ochronnej (DAPS – droit additionnel provisoire de sauvegarde).

2. Wprowadzenie DAPS jako instrumentu taryfowego, podyktowane jest względami zabezpieczenia bilansu płatniczego, zachęcania do produkcji krajowej i rozwoju nowopowstałego przemysłu”.

Źródło: Główny Inspektorat Weterynarii

Bowl of full cream powdered milk


Article printed from Izba Mleka :: Organizacja Samorządu Mleczarskiego: http://izbamleka.pl

URL to article: http://izbamleka.pl/2019/02/04/aktualizacja-algieria-znosi-zakaz-importu-produktow-rolno-spozywczych/

© 2011 Izba Mleka :: Organizacja Samorządu Mleczarskiego.