- Izba Mleka :: Organizacja Samorządu Mleczarskiego - http://izbamleka.pl -

Dzień Babci i Dzień Dziadka

Posted By PIM On 22 stycznia 2019 @ 12:47 In Aktualności | Comments Disabled

dzień dziadkadzień babci

Babcia i dziadek to bardzo ważne osoby w życiu każdego dziecka. Wnukowie z okazji ich święta przygotowują specjalne prezenty, by okazać im pamięć i miłość.

Dzień Babci obchodzimy 21 stycznia, zaś Dzień Dziadka czcimy 22 stycznia. W tych dniach warto obdarować swoich dziadków czymś naprawdę wyjątkowym, najlepiej własnoręcznej roboty. W trosce o naszych ukochanych seniorów, pamiętajmy o ich zdrowiu, zwłaszcza, że należą oni do grupy osób szczególnie narażonych na występowanie rożnego rodzaju chorób, w tym osteoporozy, która przyczynia się do osłabienia kości i zwiększenia podatności na złamania. Przyczyną tego stanu rzeczy jest brak apetytu, który często dotyka osoby starsze i powoduje deficyty w organizmie takich składników jak: białko, wapń i witamina D. Dlatego też będąc w odwiedzinach u dziadów warto podarować im mleczną przekąskę, w postaci własnoręcznie przygotowanego ciasta. W tym szczególnym dniu dziadkowie nie odmówią sobie pysznego kawałeczka, który będzie zawierał witaminy A, D, E, K oraz takie pierwiastki jak: wapń, potas, fosfor, które wpływają pozytywnie na stan kości i wzmacniają odporność organizmu.

A więc jeśli nie macie jeszcze pomysłu na prezent, to kot Mleczysław podpowiada pyszne ciacho na Dzień Babci:

Potrzebne Ci będzie opakowanie mleka w proszku, pół kostki masła, dwie łyżki kakao, paczka herbatników, garść orzechów oraz szklanka wody. Na początku należy zagotować w naczyniu szklankę wody i rozpuścić w niej masło. Następnie należy wsypać do wody opakowanie mleka w proszku i dokładnie wymieszać. Kolejno poczekać aż ostygnie, w tym czasie można przygotować blaszkę na ciasto. Następnie należy wyłożyć do blachy przygotowaną masę z mleka w proszku układając w środek herbatniki i wsypując orzechy. Ciasto gotowe. Smacznego!

Pamiętajmy, że najlepszym podarunkiem dla naszych dziadków są chwile spędzone razem.

Kot Mleczysław wszystkim Babciom i Dziadkom życzy zdrowia i samych pięknych chwil w życiu!

Program „Mamy kota na punkcie mleka” został sfinansowany z Funduszu Promocji Mleka.

Źródło: Mamy Kota na Punkcie Mleka


Article printed from Izba Mleka :: Organizacja Samorządu Mleczarskiego: http://izbamleka.pl

URL to article: http://izbamleka.pl/2019/01/22/dzien-babci-i-dzien-dziadka-2/

© 2011 Izba Mleka :: Organizacja Samorządu Mleczarskiego.