- Izba Mleka :: Organizacja Samorządu Mleczarskiego - http://izbamleka.pl -

Plany wprowadzenia przez Zjednoczone Emiraty Arabskie nowego systemu monitorowania jakości mleka i produktów mlecznych

Posted By PIM On 13 sierpnia 2018 @ 11:13 In Aktualności,Doradztwo | Comments Disabled

Główny Lekarz Weterynarii stosownym pismem poinformował Biuro Polskiej Izby Mleka o planach wprowadzenia przez Zjednoczone Emiraty Arabskie nowego systemu monitorowania jakości mleka i produktów mlecznych, m.in. obowiązkowych certyfikatów.

Emiracki Urząd ds. Standardyzacji i Metrologii (ESMA) planuje wprowadzenie nowych przepisów w zakresie systemu monitorowania jakości mleka i produktów mlecznych w Zjednoczonych Emiratach Arabskich (ZEA). Zgodnie z przekazaną informacją, od 1 września 2018 r. wejdzie w życie obowiązek certyfikacji produktów mleczarskich na podstawie oceny zgodności przeprowadzonej przez ESMA, jak również obowiązek umieszczania na tych produktach znaku zgodności EQM.

Artykuł 2 pkt 2 lit. D stosownej regulacji wskazuje, iż „surowce lub produkty będące surowcami do dalszego przetwórstwa spożywczego i importowane na potrzeby licencjonowanych zakładów przemysłowych” są wyłączone z obowiązku certyfikacji. Wtedy, mleko i produkty mleczarskie sprowadzane do ZEA w celu dalszego przetwórstwa byłyby zwolnione z ww. obowiązku.

Więcej informacji w Tygodniowym Insiderze nr 33/2018.

Logistics and transportation ,truck ,High speed train, Boat and plane on isolate Background / 3D rendering [1]


Article printed from Izba Mleka :: Organizacja Samorządu Mleczarskiego: http://izbamleka.pl

URL to article: http://izbamleka.pl/2018/08/13/plany-wprowadzenia-przez-zjednoczone-emiraty-arabskie-nowego-systemu-monitorowania-jakosci-mleka-i-produktow-mlecznych/

URLs in this post:

[1] Image: http://izbamleka.pl/wp-content/uploads/2018/08/Fotolia_178238820_Subscription_Monthly_M.jpg

© 2011 Izba Mleka :: Organizacja Samorządu Mleczarskiego.