- Izba Mleka :: Organizacja Samorządu Mleczarskiego - http://izbamleka.pl -

Pismo GLW dot. nadawania uprawnień eksportowych zakładom mleczarskim pragnącym wysyłać swoje produkty na rynek Kostaryki

Posted By PIM On 23 lipca 2018 @ 13:27 In Aktualności | Comments Disabled

Główny Lekarz Weterynarii wystosował pismo znak GIWbż-52-187/2017 (4)CR z dnia 18 lipca 2018 r., dot. nadawania uprawnień eksportowych zakładom mleczarskim pragnącym wysyłać swoje produkty na rynek Kostaryki.

Zgodnie z otrzymaną od SENASA informacją, Polska w chwili obecnej może prowadzić wysyłki do Kostaryki wyłącznie w zakresie następującego asortymentu: mleko w proszku, mleko odtłuszczone w proszku, mleko pełne w proszku, serwatka w proszku, serwatka w proszku demineralizowana, śmietanka w proszku, koncentrat białka mleka, koncentrat białka mleka, koncentrat białka mleka, koncentrat serwatki, produkty mleczne z dodatkiem tłuszczy roślinnych. Wg. strony kostarykańskiej, możliwość wysyłki innych asortymentów mlecznych, o które w 2017 r. wnioskowała Polska , wiąże się z koniecznością regeneracji wzoru świadectwa zdrowia  obowiązującego podczas wysyłek mleka i produktów wytworzonych na bazie  mleka wywożonych do Republiki Kostaryki.

W związku z powyższym zwracamy się z prośbą o weryfikację załączonego  na stronie internetowej GIW zestawienia pod kątem poprawności danych identyfikacyjnych zakładów, jak również asortymentów, które będą przedmiotem wysyłki do Kostaryki.

Pismo Głównego Lekarza Weterynarii [1]


Article printed from Izba Mleka :: Organizacja Samorządu Mleczarskiego: http://izbamleka.pl

URL to article: http://izbamleka.pl/2018/07/23/pismo-glw-dot-nadawania-uprawnien-eksportowych-zakladom-mleczarskim/

URLs in this post:

[1] Pismo Głównego Lekarza Weterynarii: http://izbamleka.pl/wp-content/uploads/2018/07/Pismo-Głównego-Lekarza-Weterynarii.pdf

© 2011 Izba Mleka :: Organizacja Samorządu Mleczarskiego.