- Izba Mleka :: Organizacja Samorządu Mleczarskiego - http://izbamleka.pl -

Mleczne wakacje to zdrowe wakacje

Posted By PIM On 25 czerwca 2018 @ 08:58 In Aktualności | Comments Disabled

lato1-01 [1]

 

Wakacje to wspaniały czas błogiego lenistwa i zabawy. Wielu z Was pewnie ma wakacyjne plany i nie może się już ich doczekać. Ale czy wiecie o czym należy pamiętać podczas wakacji?

Podczas odpoczynku pamiętajcie o programie „Mamy kota na punkcie mleka”, który jest sfinansowany z Funduszu Promocji Mleka i prowadzony przez Polską Izbę Mleka we współpracy z Polską Federacją Hodowców Bydła i Producentów Mleka. Przez cały rok dostarczamy Wam nowe, kreatywne, a zarazem zabawne i interesujące pomysły na gry i zabawy oraz organizujemy konkursy z nagrodami.

Jednak pamięć o programie i Kocie Mleczysławie to trochę mało. W okresie wakacyjnym, jak i przez cały rok należy pamiętać o zachowaniu odpowiedniej diety, w której mleko i produkty mleczne powinny stanowić jeden z kluczowych elementów. Nabiał to źródło białka, witamin A, D, E, K, z grupy B, a także minerałów m.in. wapnia i magnezu.

Zawarta w mleku witamina A odgrywa niezwykle ważną rolę w naszym organizmie. Jest ona bardzo potrzebna w naszej codziennej diecie. Witamina A jest niezbędna do prawidłowego funkcjonowania wielu procesów, w tym prawidłowego funkcjonowania metabolizmu. To właśnie ona odpowiada za prawidłowe widzenie. Jej niedobór powoduje poważne problemy ze wzrokiem. Dodatkowo witamina A wzmacnia odporność i warunkuje prawidłowy rozwój szkliwa zębów. Uczestniczy również w syntezie białek i w przemianach tłuszczy. Co więcej wykazuje ona działanie antynowotworowe, a mianowicie spowalnia progresje nowotworów jelita grubego, piersi i płuc. Jej niedobór może prowadzić do poważnych dolegliwości jak: częstych zakażeń, niepokojących zmian skórnych, a także łamliwości włosów i paznokci.

Przed brakiem witaminy A w organizmie chroni nas dieta bogata w produkty mleczne, dlatego też pamiętajmy o spożywaniu mleka oraz artykułów mleczarskich. Każdy z nas chce, by jego organizm funkcjonował prawidłowo i efektywnie, bez jakichkolwiek komplikacji.

Przypominamy, iż rekrutacja do bezpłatnego programu „Mamy kota na punkcie mleka” skierowanego do uczniów klas I-III szkół podstawowych, trwa cały rok.

Zapraszamy do polubienia naszego Fanpage – Mamy kota na punkcie mleka i obserwowania naszego Mleczysława przez całe wakacje oraz do aktywnego udziału we wspólnych mlecznych wakacyjnych przygodach.

Udanych Wakacji życzy Wasz kot Mleczysław!!!

 

Źródło: Kampania „Mamy Kota na Punkcie Mleka”


Article printed from Izba Mleka :: Organizacja Samorządu Mleczarskiego: http://izbamleka.pl

URL to article: http://izbamleka.pl/2018/06/25/mleczne-wakacje-to-zdrowe-wakacje/

URLs in this post:

[1] Image: http://izbamleka.pl/2018/06/25/mleczne-wakacje-to-zdrowe-wakacje/

© 2011 Izba Mleka :: Organizacja Samorządu Mleczarskiego.