- Izba Mleka :: Organizacja Samorządu Mleczarskiego - http://izbamleka.pl -

Minister Edukacji Narodowej po raz kolejny objął patronatem program „Mamy kota na punkcie mleka”

Posted By PIM On 23 marca 2018 @ 10:58 In Aktualności | Comments Disabled

zdjecie-01 [1]

Z przyjemnością informujemy, że ogólnopolski program edukacyjny „Mamy kota na punkcie mleka” po raz kolejny został objęty patronatem Minister Edukacji Narodowej. Przypominamy, iż mleczny projekt organizowany przez Polską Izbę Mleka i Polską Federacja Hodowców Bydła i Producentów Mleka uzyskał również wsparcie Ministra Rolnictwa i Rozwoju Wsi – Krzysztofa Jurgiela oraz Krajowego Ośrodka Wsparcia Rolnictwa. Stanowi to potwierdzenie, iż działania edukacyjno-promocyjne podejmowane w ramach projektu znajdują uznanie wśród władz rządowych, które realizują zadania w zakresie zwiększenia bezpieczeństwa zdrowotnego naszego społeczeństwa.

Projekt „Mamy kota na punkcie mleka” znakomicie wpisuje się w tą strategię. Celem kampanii jest kreowanie wśród dzieci i młodzieży prawidłowych nawyków żywieniowych poprzez promowanie spożycia mleka i przetworów mlecznych, za pośrednictwem nauczycieli szkół podstawowych, którzy odgrywają kluczową rolę w kształtowaniu zachowań prozdrowotnych swoich podopiecznych. Dlatego też szczególnie cenne jest wsparcie Minister Edukacji Narodowej.
Działania podejmowane w ramach projektu „Mamy kota na punkcie mleka” podkreślają znaczenie wartości odżywczej mleka i produktów mlecznych w diecie dziecka. Rezygnacja z nabiału w jadłospisie ucznia pociąga szereg określonych konsekwencji zdrowotnych. Bardzo poważnie zostaje zachwiany jego rozwój fizyczny i intelektualny, wskutek deficytu witamin i składników mineralnych, których najlepszym źródłem są produkty mleczne. Niedobór wapnia oraz witaminy D w młodym organizmie może prowadzić do wystąpienia krzywicy, a w dorosłym życiu do osteoporozy. Niewykluczone jest, że obniży się sprawność fizyczna ucznia na zajęciach w-fu. Ponadto brak produktów mlecznych w diecie dziecka, bogatych w witaminy z grupy B oraz magnez skutkuje pogorszeniem się przyswajania wiedzy i osiągania pozytywnych wyników w nauce.

Wychodząc naprzeciw tym zagrożeniom zdrowotnym projekt „Mamy kota na punkcie mleka” daje konkretne narzędzia nauczycielom, którzy razem z nami promują zdrowy styl życia. Każda szkoła, która pobierze deklarację przystąpienia do projektu, z naszej strony internetowej www.kochammleko.pl wypełni i odeśle na adres: promocja@izbamleka.pl [2] lub wyślę pocztą na adres: Polska Izba Mleka, ul. Mickiewicza 7 lok. 23, 15-213 Białystok zostanie wyposażona w szeroki wybór materiałów edukacyjnych i gadżetów (ilość materiałów ograniczona). Ponadto każda zgłoszona placówka będzie mogła brać udział w ciekawych konkursach oraz spotkać ulubieńca dzieci – kota Mleczysława.

Pokażemy, jak poprzez zabawę edukować dzieci w wieku wczesnoszkolnym w zakresie zdrowego żywienia oraz jak kształtować u najmłodszych prawidłowe nawyki żywieniowe.

Program „Mamy kota na punkcie mleka” został sfinansowany z Funduszu Promocji Mleka.


Article printed from Izba Mleka :: Organizacja Samorządu Mleczarskiego: http://izbamleka.pl

URL to article: http://izbamleka.pl/2018/03/23/minister-edukacji-narodowej-po-raz-kolejny-objal-patronatem-program-mamy-kota-na-punkcie-mleka/

URLs in this post:

[1] Image: http://izbamleka.pl/wp-content/uploads/2018/03/zdjecie-01.jpg

[2] promocja@izbamleka.pl: http://izbamleka.plpromocja@izbamleka.pl

© 2011 Izba Mleka :: Organizacja Samorządu Mleczarskiego.