- Izba Mleka :: Organizacja Samorządu Mleczarskiego - http://izbamleka.pl -

Polska Izba Mleka rusza z programem Mleczne Skarby promującym polskie produkty mleczne

Posted By PIM On 7 marca 2018 @ 12:07 In Aktualności,Doradztwo | Comments Disabled

Closeup of little girl drinking milk with straw. [1]

Program Mleczne Skarby jest kontynuacją 3-letniego programu informacyjno-promocyjnego TRADE MILK, finansowanego w latach 2014-2017 ze środków Unii Europejskiej, służącego promocji wysokiej jakości produktów mlecznych pochodzących z Unii Europejskiej. Program Mleczne Skarby, sfinansowany z Funduszu Promocji Mleka realizuje Polska Izba Mleka.

 

Chiny to największy rynek żywności i napojów na świecie i jeden z najbardziej perspektywicznych rynków dla europejskiego eksportu mleczarskiego. W 2017 r. Chiny były także jednym z największych światowych importerów produktów mleczarskich (dane GTA), w szczególności: masło i tłuszcze (92 tys. ton), OMP (247 tys. ton), PMP (470 tys. ton).Chinese flag [2]

 

W ostatnich latach eksport nabiału z UE do Chin wzrósł o 174,2%. Zgodnie z danymi firmy CLAL, wolumen chińskiego importu produktów mlecznych w całym 2017 r. zwiększył się o 12,9% wobec wzrostu o 20,4% w 2016 r. a jego wartość wzrosła w 2017 r. o 37,4% wobec wzrostu o 11,8% w 2016 r.

Chiny są jednym z największych importerów polskich produktów mleczarskich spoza UE, a  głównym produktem eksportowym jest serwatka.

Program informacyjno-promocyjny Mleczne Skarby obejmuje promocję wybranych polskich przetworów mlecznych, przede wszystkim: mleczka smakowe, mleko w proszku, jogurty i sery żółte dojrzewające.

Głównym celem programu Mleczne Skarby jest wzrost akceptacji produktów polskich oraz wywołanie chęci ich zakupu poprzez nawiązanie relacji z potencjalnymi partnerami biznesowymi oraz dystrybucję informacji na temat wysokich standardów produkcji produktów mlecznych w Polsce.

 

Szczegółowe informacje na temat programu i oferty polskich producentów nabiału oraz materiały dla mediów dostępne są na stronie http://www.trademilk.eu/pl.html [3].


Article printed from Izba Mleka :: Organizacja Samorządu Mleczarskiego: http://izbamleka.pl

URL to article: http://izbamleka.pl/2018/03/07/polska-izba-mleka-rusza-z-programem-mleczne-skarby-promujacym-polskie-produkty-mleczne/

URLs in this post:

[1] Image: http://izbamleka.pl/2018/03/07/polska-izba-mleka-rusza-z-programem-mleczne-skarby-promujacym-polskie-produkty-mleczne/

[2] Image: http://izbamleka.pl/wp-content/uploads/2018/03/Fotolia_62195653_Subscription_Monthly_M.jpg

[3] http://www.trademilk.eu/pl.html: http://www.trademilk.eu/pl.html

© 2011 Izba Mleka :: Organizacja Samorządu Mleczarskiego.