- Izba Mleka :: Organizacja Samorządu Mleczarskiego - http://izbamleka.pl -

Przedstawiciel Polskiej Izby Mleka uczestnikiem Info Day w Brukseli

Posted By PIM On 31 stycznia 2018 @ 10:14 In Aktualności | Comments Disabled

IMG_4657 [1]

Dyrektor Polskiej Izby Mleka Agnieszka Maliszewska uczestniczy w spotkaniu roboczym zorganizowanym w Brukseli pod nazwą: „Info Day on the calls for proposals 2018”. Między innymi aktywny udział w tego typu wydarzeniach, umożliwia Polskiej Izbie Mleka skuteczne działania na rzecz polskiej branży mleczarskiej. Spotkanie organizowane jest przez Agencję Wykonawczą ds. Konsumentów, Zdrowia i Żywności – CHAFEA działająca w ramach Komisji Europejskiej. Podczas spotkania poruszone zostaną tematy związane z promocją produktów rolnych.

Jest to również doskonała okazja do rozmów z przedstawicielami organizacji branży mleczarskiej z innych krajów UE, w tym m.in. z Finlandii, Włoch, Francji oraz przedstawicielami DG AGRI oraz Chafea.

Głównymi tematami spotkania są kwestie związane z umowami o wolnym handlu, wpływ Brexitu na nowe i bieżące programy promocyjne oraz beneficjenci środków i procedura konkurencyjna. Oprócz tego omówione zostaną przykładowe kampanie promocyjne współfinansowane ze środków UE oraz modelowa umowa o dofinansowanie i koszty kwalifikowalne.

IMG_4658 [2]

W spotkaniu uczestniczy około 300 osób z całej Unii Europejskiej. Na początku, Unijny Komisarz ds. Rolnictwa i Rozwoju Obszarów Wiejskich Phil Hogan omówił rezultaty dotychczasowych misji wysokiego szczebla i zapowiedział kolejne. Warto wspomnieć, że przedstawiciele Polskiej Izby Mleka brali udział w czterech z pięciu dotychczasowych Misji Wysokiego Szczebla Komisarza Phila Hogana – do Chin i Japonii (kwiecień 2016), Wietnamu, Singapuru i Indonezji (listopad 2016), Kanady (Maj 2017) oraz Iranu i Arabii Saudyjskiej (listopad 2017). Udział w tych misjach był sfinansowany z Funduszu Promocji Mleka.


Article printed from Izba Mleka :: Organizacja Samorządu Mleczarskiego: http://izbamleka.pl

URL to article: http://izbamleka.pl/2018/01/31/przedstawiciel-polskiej-izby-mleka-uczestnikiem-info-day-w-brukseli/

URLs in this post:

[1] Image: http://izbamleka.pl/wp-content/uploads/2018/01/IMG_4657.jpg

[2] Image: http://izbamleka.pl/wp-content/uploads/2018/01/IMG_4658.jpg

© 2011 Izba Mleka :: Organizacja Samorządu Mleczarskiego.