- Izba Mleka :: Organizacja Samorządu Mleczarskiego - http://izbamleka.pl -

Aktualizacja wiedzy o znakowaniu produktów mlecznych – już wkrótce zostanie wydany Przewodnik po znakowaniu!

Posted By PIM On 6 grudnia 2017 @ 08:10 In Aktualności,Doradztwo | Comments Disabled

 

baner przewodnik [1] 

Znakowanie produktów mleczarskich jest zagadnieniem skomplikowanym i wymagającym stałej aktualizacji wiedzy. Wymagania Unii Europejskiej należą do najbardziej rygorystycznych na świecie, co przejawia się w znakomitej jakości produktów ze Wspólnoty. Praktyczna interpretacja unijnych wymagań w zakresie znakowania jak i polskich wewnętrznych uregulowań w dobie rosnących wymagań konsumenckich jest konieczną wiedzą dla polskich producentów. Przedsiębiorstwa mleczarskie muszą nieustannie monitorować zmiany w tych przepisach.

Głównym celem przygotowania Przewodnika po znakowaniu było stworzenie kompendium wiedzy nt. znakowania produktów mleczarskich, które w sposób zbiorczy będzie przedstawiało polskie i unijne przepisy z zakresu tego zagadnienia.

Przewodnik po znakowaniu powstał przy wsparciu najwyższej klasy specjalistów krajowych i stanowi odpowiedź na zapotrzebowanie przemysłu mleczarskiego w tym zakresie, tj. przekazanie informacji na temat m.in. znakowania produktów mleczarskich, interpretacja przepisów unijnych i krajowych w tym zakresie, popularyzacja dobrych praktyk, aktualizacja wiedzy, szybka reakcja na rosnące oczekiwania konsumentów i partnerów biznesowych. Zawiera również odpowiedzi ekspertów na pytania otrzymane od przedstawicieli branży mleczarskiej.

Polska Izba Mleka aktywnie działa w zakresie poszerzania wiedzy wśród przedstawicieli branży mleczarskiej, organizując między innymi specjalistyczne szkolenia czy konferencje. W przeszłości, organizowane były również szkolenia z zakresu znakowania produktów mleczarskich. Przewodnik po znakowaniu to kolejne działanie, zmierzające do podnoszenia kompetencji wśród pracowników sektora mleczarskiego.

Przewodnik po znakowaniu został sfinansowany z Funduszu Promocji Mleka.

 

Przewodnik po znakowaniu zostanie wydany już wkrótce!

Przedsiębiorstwa branży mleczarskiej zainteresowane otrzymaniem tej publikacji proszone są o kontakt mailowy na adres: izba@izbamleka.pl [2]. Zachęcamy również do odwiedzania strony Polskiej Izby Mleka, na której publikowane są informacje m.in. w zakresie zmian przepisów prawnych dot. znakowania produktów mleczarskich, ale nie tylko.


Article printed from Izba Mleka :: Organizacja Samorządu Mleczarskiego: http://izbamleka.pl

URL to article: http://izbamleka.pl/2017/12/06/aktualizacja-wiedzy-o-znakowaniu-produktow-mlecznych-juz-wkrotce-zostanie-wydany-przewodnik-po-znakowaniu/

URLs in this post:

[1] Image: http://izbamleka.pl/2017/12/06/aktualizacja-wiedzy-o-znakowaniu-produktow-mlecznych-juz-wkrotce-zostanie-wydany-przewodnik-po-znakowaniu/

[2] izba@izbamleka.pl: mailto:izba@izbamleka.pl

© 2011 Izba Mleka :: Organizacja Samorządu Mleczarskiego.