- Izba Mleka :: Organizacja Samorządu Mleczarskiego - http://izbamleka.pl -

Poradnik Eksportera – kompendium wiedzy na temat eksportu produktów mleczarskich do krajów trzecich

Posted By PIM On 5 grudnia 2017 @ 11:48 In Aktualności,Doradztwo | Comments Disabled

Polskie produkty mleczarskie znane są z najwyższej jakości. Nasze rodzime przedsiębiorstwa mleczarskie sprzedają swoje produkty praktycznie na całym świecie. Jesteśmy jednymi z wiodących dostawców odtłuszczonego mleka w proszku na rynek algierski, mleka płynnego na rynek RPA, serów na rynek Ukrainy czy Arabii Saudyjskiej. Sprzedajemy do tak odległych krajów jak Kolumbia, Peru, Indonezja czy Malezja. Udział eksportu bezpośredniego w wartości sprzedaży całej branży mleczarskiej w I półroczu 2017 r. wyniósł 16,7%, a wskaźnik ten rośnie z roku na rok.

Przedsiębiorstwa, które eksportują swoje produkty do krajów trzecich doskonale zdają sobie sprawę z faktu, że jednym z czynników sukcesu w zakresie ekspansji na nowe rynki jest dostęp do sprawdzonej i rzetelnej informacji rynkowej. Warunkiem koniecznym do prowadzenia wysyłek produktów mleczarskich poza UE jest znajomość wymagań weterynaryjnych przy eksporcie krajów trzecich. Polska Izba Mleka wychodzi naprzeciw branży mleczarskiej i przygotowała Poradnik Eksportera, który rozwieje wiele wątpliwości związanych z eksportem produktów mleczarskich.

Stworzyliśmy Poradnik Eksportera, który stanowi kompendium wiedzy na temat rynków zagranicznych, kluczowych dla polskiego mleczarstwa. Jego podstawą są opisane wymagania i procedury weterynaryjne przy handlu wewnątrzwspólnotowym oraz eksporcie do najbardziej perspektywicznych krajów trzecich. Wymagania przy eksporcie poza UE są zależne od władz danego kraju trzeciego, a więc mnogość przepisów powoduje niepotrzebne komplikacje i problemy przy wysyłkach produktów mleczarskich. Zebranie tych wymagań w jednej publikacji jest niezwykle cenne dla polskiej branży mleczarskiej. Uzupełnieniem wymagań weterynaryjnych są analizy i informacje nt. rynków mleczarskich w tych krajach. Przygotowanie Poradnika Eksportera było możliwe dzięki sfinansowaniu z Funduszu Promocji Mleka – mówi Agnieszka Maliszewska, Dyrektor biura Polskiej Izby Mleka.

 

Logistics systems for import export business. [1]       

W opracowaniu znajdują się wymagania weterynaryjne i analizy rynkowe 37 krajów trzecich. Są to m.in. wszystkie kraje Stowarzyszenia ASEAN (tj. Indonezja, Filipiny, Wietnam, Singapur), pozostałe kraje azjatyckie, tj.: Chiny, Japonia, Arabia Saudyjska, kraje Afryki: Algieria, Egipt, Maroko, kraje Ameryki Północnej i Południowej (USA, Kanada, Kuba, Kolumbia, Peru).

Import, Export, Logistics concept - Map global partner connectio [2]

Poradnik został przygotowany w oparciu o najnowsze raporty branżowe m.in. International Dairy Federation, informacje przygotowane przez European Dairy Association oraz materiały i ekspertyzy kluczowych instytucji krajowych i zagranicznych tj.:

✓     Wydziały Promocji Handlu i Inwestycji przy Ambasadach RP;

✓     Główny Inspektorat Weterynarii;

✓     Polska Agencja Inwestycji i Handlu – PAIH;

✓     Ministerstwo Spraw Zagranicznych, Ministerstwo Rozwoju i Finansów;

✓     Ambasady RP w opisywanych krajach;

✓     Komisja Europejska, Eurostat i inne instytucje wspólnotowe.

 

Poradnik eksportera zostanie wydany już wkrótce!

Przedsiębiorstwa branży mleczarskiej zainteresowane otrzymaniem tej publikacji proszone są o kontakt mailowy na adres: izba@izbamleka.pl [3]. Zachęcamy również do odwiedzania strony Polskiej Izby Mleka, na której znajdują się m.in. zmiany w wymaganiach weterynaryjnych oraz interesujące dane rynkowe.


Article printed from Izba Mleka :: Organizacja Samorządu Mleczarskiego: http://izbamleka.pl

URL to article: http://izbamleka.pl/2017/12/05/poradnik-eksportera-kompendium-wiedzy-na-temat-eksportu-produktow-mleczarskich-do-krajow-trzecich/

URLs in this post:

[1] Image: http://izbamleka.pl/wp-content/uploads/2017/12/Fotolia_150533433_Subscription_Monthly_M.jpg

[2] Image: http://izbamleka.pl/wp-content/uploads/2017/12/Fotolia_114530769_Subscription_Monthly_M.jpg

[3] izba@izbamleka.pl: mailto:izba@izbamleka.pl

© 2011 Izba Mleka :: Organizacja Samorządu Mleczarskiego.