- Izba Mleka :: Organizacja Samorządu Mleczarskiego - http://izbamleka.pl -

Videorelacja z XV Forum Spółdzielczości Mleczarskiej w „Magazynie Rolniczym” na antenie TVP1

Posted By PIM On 6 listopada 2017 @ 11:39 In Aktualności | Comments Disabled

AMaliszewskaForum [1]

2 listopada br., na kanale TVP1 wyemitowano „Magazyn Rolniczy” wraz z videorelacją z XV jubileuszowego Forum Spółdzielczości Mleczarskiej, podczas którego wyłoniono zwycięzców XI Rankingu Spółdzielni Mleczarskich.

Uczestnikami konferencji były najważniejsze osoby decydujące o rozwoju i przyszłości europejskiego oraz światowego mleczarstwa. Najważniejszymi tematami tegorocznej edycji był BREXIT oraz umowa o wolnym handlu z Nową Zelandią – mówi Agnieszka Maliszewska, Dyrektor Polskiej Izby Mleka oraz Organizator Forum Spółdzielczości Mleczarskiej. Gościem XV FSM był Phil Hogan, który stwierdził, że europejskie produkty mleczne są najlepsze na świecie i zapewniają naszym obywatelom bezpieczeństwo żywnościowe, a rolnikom stwarzają możliwości sprzedaży na światowych rynkach. Szacuje się, że produkcja mleka w Polsce wyniesie w tym roku ponad 13 mld litrów, dlatego tak ważne jest otwieranie nowych rynków zbytu dla polskich producentów, co podkreślił uczestniczący w Forum – Minister Rolnictwa i Rozwoju Wsi, Krzysztof Jurgiel.

Oglądając reportaż można poznać zwycięzcę XI Rankingu Spółdzielni Mleczarskich. Została nim Grupa Mlekovita. W Rankingu wzięło udział 19 spółdzielni i firm prywatnych zajmujących się przetwórstwem mleka. XI Ranking Spółdzielni Mleczarskich został dofinansowany z Funduszu Promocji Mleka.

Zapraszamy serdecznie do obejrzenia powyższej relacji!


Article printed from Izba Mleka :: Organizacja Samorządu Mleczarskiego: http://izbamleka.pl

URL to article: http://izbamleka.pl/2017/11/06/kolejna-videorelacja-z-xv-jubileuszowego-forum-spoldzielczosci-mleczarskiej/

URLs in this post:

[1] Image: http://www.tvp.pl/informacje-rolnicze/magazyn-rolniczy/wideo/02112017-1235/34705613

© 2011 Izba Mleka :: Organizacja Samorządu Mleczarskiego.